Çanakkale Araç Kiralama

YENİ SUV NİSSAN KİCKS 2016'DA GELİYOR

YENİ SUV NİSSAN KİCKS 2016'DA GELİYOR

Kompakt crossover segmenti Nissan‘ın Kicks konseptinden esinlenen yeni modelini duyurmasıyla daha da ısınmaya başladı. Kicks konsepti 2014 Sao Paulo Otomobil Fuarı’nda tanıtılmıştı.

YENİ SUV NİSSAN KİCKS 2016’DA GELİYOR

Üretime geçirilecek Kicks modeli bu yıl içinde Latin Amerika‘da satışa sunulacak. Nissan‘ın tarifine göre, yeni model alışılmışın dışında ve güçlü tasarım ile her otomobil kullanıcısının hayali olan performansı birarada sunuyor. Crossover modelin tasarımı ve geliştirilmesi Nissan Tasarım Amerika, Nissan Tasarım Amerika Rio ve Nissan’ın Japonya Global Tasarım Merkezi’nin işbirliği ile tamamlanmak üzere. Model firmanın Brezilya’daki Resende Endüstriyel Kompleksi’nde üretilecek. Tesise yeni modelin üreitmi için 192 milyon dolar yatırım yapıldı. Kicks burada March ve Versa gibi diğer kompakt modellerle birlikte üretilecek. Yeni Kicks‘in Amerika Birleşik Devletleri’nde de satışa sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor ancak Nissan yetkilileri modelin satışını Latin Amerika’da başlatsalar da sonrasında başka piyasalara da sunmayı düşündüklerini belirtiyorlar.

Nissan Kickss 2016

Nissan Kickss 2016


Nissan CEO’su Carlos Ghosn bir açıklamasında konu ile ilgili şunları söyledi: “Nissan ilk crossover modeli Murano ile 2003’te yarattı. O zamandan beri crossover alanındaki dünya liderliğimizi Juke, Qashqai ve X-Trail gibi otomobillerle devam ettirdik ve büyük başarılar kaydettik. Kicks Nissan’ın crossover alanındaki uzmanlığını daha da öteye taşıyacak”.
KAYNAK: http://www.ototeknikveri.com/haber/6344/yeni-suv-nissan-kicks-2016da-geliyor
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.