Çanakkale Araç Kiralama

Yeni Mercedes G Serisi

Yeni Mercedes G Serisi

Mercedes, en uzun süredir ürettiği arazi aracı olan G serisini makyajladı. 1979 yılından beri üretimde olan ve o günkü tasarımı ile güncel model arasında çok fazla tasarım farkı bulunmayan G serisinde yine köklü değişiklikler gözlenmiyor.
Arabanın iç mekanında bir değişikliğe gidilmezken dış görünümünde ufak farklılıklar yer alıyor.
Bu makyajlama ile ilgili basın tanıtımını gerçekleştiren Mercedes, yeni G serisinin tasarımından çok motor özellikleri üzerinde yapılan yeniliklere sahip olduğunu belirtti.
Güncel modele göre biraz daha sportif olan yeni G serisinde ön tampondaki revize, gövde rengindeki çamurluklar ve yeni jant seçenekleri ön plana çıkıyor.
Yeni Mercedes G-Serisinin kaputunun altında yer alan motor seçeneklerinden dizel olanı 3.0 litrelik 245 beygir gücünde ve maksimumda 600 Nm tork üretim değerine sahip. G 350d isimli bu model 0-100 km/s hıza 8.9 saniyede ulaşabiliyor.
G 500 ise sekiz silindirli, çift turbo beslemeli, 4.0 litre hacimli; 422 beygir gücünce ve maksimumda 610 Nm tork üretim değerine sahip. Araba 0-100 km/s hıza 5.9 saniyede erişebiliyor.
Serinin AMG desteğine sahip modellerinden G 63 AMG: 571 beygir gücünde, 760 Nm tork üretim değerine sahip. G 65 AMG ise on iki silindirli motoru ile 630 beygir gücünde 1000 Nm tork üretim değerine sahip.
traraba.com

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.