Çanakkale Araç Kiralama

Yeni Cupra Konseptinden Bir Teaser Daha Geldi Ototeknikveri

Yeni Cupra Konseptinden Bir Teaser Daha Geldi Ototeknikveri

Seat’ın performans markası Cupra, Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak konseptinden bir teaser daha yayınladı.

Yeni Cupra Konseptinden Bir Teaser Daha Geldi

Yeni görüntülerde konseptin tamamen elektrikli olduğunu ve “Cupra’nın sportifliği nasıl yeniden yaratmak istediğini temsil ettiğini” belirten kısa bir bilgi de veriliyor. İlk tanıtım videosu bir hafta önce yayınlandığında, konseptin yeni nesil Cupra Leon’un öncüsü olabileceğini düşünmüştük.

Görünen o ki, bu doğru tahmin değilmiş çünkü Cupra, bunun “spor coupe şıklığını bir SUV’un heybetiyle vurgulayan” yüksek performanslı bir araç olduğunu söylüyor.

Bu konsept Cupra’nın ilk tam elektrikli modeli olacak ve boyutları ve tasarımı da bundan etkilenmiş.

Bunun Cupra için ayrıcalıklı bir konsept olduğunu da belirtmek önemli; bu nedenle, Seat veya diğer VW Group markaları için tekrarlanmayabilir. Teaser, şık bir profil ve ortasında aydınlatmalı Cupra logosu bulunan, yüksekte konumlandırılmış LED arka lambalar içeren bir arka kısmı ortaya koyuyor.

Arkada ayrıca hem işlevsel aerodinamik hem de “duygusal bir performans hissi” sağladığı söylenen bir difüzör bulunuyor. Önde, farların tanıdık LED imzası, tamponda yine arkadaki gibi aydınlatmalı bir logoyla tamamlanıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.