Çanakkale Araç Kiralama

VW Atlas Cross Sport Ölüm Vadisinde Teste Girdi!

VW Atlas Cross Sport Ölüm Vadisinde Teste Girdi!

Atlas’ı takiben Volkswagen, görünüşe pratiklikten daha fazla önem verenler için şimdi de Atlas Cross Sport’u çıkartacak.

VW Atlas Cross Sport Ölüm Vadisinde Teste Girdi!

Gelecek yılın başlarında bayilere ulaşacak modeli tüketicilerin direksiyon başında oturarak test etmesine daha vakit var. Bununla birlikte, piyasaya sürülmek üzere olan yeni ürünlerde sıkça karşılaşıldığı gibi, Volkswagen, Atlas Cross Sport prototipini görmeleri için bazı gazetecileri davet etti ve test sürüşü için çok zorlu bir yer seçti: ABD’nin Kaliforniya Eyaleti’nde yer alan Death Valley (Ölüm Vadisi).

Çölün kavurucu sıcağında, otomobil üreticisi, güç aktarım organlarından pillere ve süspansiyona kadar her şeyin ekstrem koşullara uygun bir şekilde çalıştığından emin olarak için testler yaptı.

Atlas Cross Sport ayrıca, 1588 kg ağırlığındaki römorku opsiyonel 3.6 litrelik V6 motorla çekerek yeteneklerini sergiledi. Motor 376 hp güç üretiyor ve 235 hp gücündeki 2.0 litrelik turbo dört silindirli motora alternatif olarak sunulacak. Seriye 310 hp hibrit versiyonun da katılacağı yönünde söylentiler var ancak bu henüz doğrulanmadı.

V6 motorla çalıştırıldığında, Atlas Cross Sport 2268 kg kadar çekebiliyor. Bununla birlikte isteğe bağlı bir çekme paketi de özel bir radyatör, alternatör, farklı stabilite kontrol ayarları ve römork kontrol modülüyle geliyor.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.