Çanakkale Araç Kiralama

Volkswagen, Golf R400’ü Doğruladı

Volkswagen, Golf R400’ü Doğruladı

Volkswagen, Golf R400’ü Doğruladı, Volkswagen geçen sene Golf R400 konseptini tanıtmıştı, şimdi ise modelin seri üretime geçileceği müjdesini verdi.

Volkswagen, Golf R400’ü Doğruladı

Volkswagen 2016 yılında seri üretime geçirmeyi hedeflediği yeni Golf versiyonu ile ilgili tanıttığı arabası ismini motor gücünden alıyor. 400 beygir gücündeki yeni Golf R400, Golf modelleri arasındaki en güçlü versiyon olacak.

Golf R 400

Golf R 400


Basında yer alan haberlere istinaden açıklama yapan Volkswagen yetkililerinden Heinz-Jakob Neusser, arabanın üretime geçileceğini doğrularken çok fazla detay sunmadı ve şu anda gelişimde olduğunu belirtti.
British Car Magazine dergisine açıklama yapan Neusser, arabanın özellikle performans değerleri ile sınıfına farklı bir yaklaşım getirmek istediklerini bu nedenle de motor yapısı üzerinde çalışmaların devam ettiğini belirtti. Aynı derginin yaptığı tahminlerde ise arabanın dört silindirli olacağı, 2.0 litrelik turbocharged motor ile 450 Nm tork üretim değerlerine sahip olacağı yazıldı.
Golf GTI ve Golf R gibi Golf’e ait performans modellerinin üzerinde olması beklenen modelin 206 yılı başlarında satışa sunulması bekleniyor. Avrupa fiyatının 50.000 Avro seviyesinde olacağı tahmin edilen yeni Golf R400, tasarım olacak Golf çizgisinin çok fazla dışında olmayacak.
KAYNAK: traraba.com
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.