Çanakkale Araç Kiralama

Volkswagen C Coupe GTE

Volkswagen C Coupe GTE

Volkswagen, Şangay Otomobil Fuarında yeniC Coupe GTE modelinin üzerindeki örtüyü kaldırdı.
Çin’de düzenlenen dünyanın en büyük otomobil fuarlarından birisi olan Şangay Otomobil Fuarında Volkswagen yeni C Coupe GTE modelini tanıttı.

Volkswagen C Coupe GTE

Otomobil üreticileri Çin pazarı üzerine yaptıkları yatırımı her geçen gün artırmaktalar. Bu markalardan birisi de Volkswagen; Alman üretici Şangay otomobil fuarında ileride en önemli modellerinden birisi olmasını hedeflediği C Coupe GTE ile dikkatleri üzerine çekti.
Şu anda konsept olarak tanıtılan yeni Volkswagen, 5 metrenin üzerinde boyu ve 3 metreyi aşan aks mesafesi ile markanın yeni bir prestij modeli planları üzerinde çalıştığını ispatlıyor.
Volkswagen’in yeni köşeli tasarım çizgisi bu modelde de belirgin bir şekilde devam ediyor. Markanın diğer modellerine göre daha dar camlar daha sportif tampon tasarımı ile ise Volkswagen’in tasarım çizgisine yenilikler katıyor.
22 inçlik jantlar, gizlenmiş kapı kolları, cam tavan ve arka tampona gizlenmiş egzoz çıkışları ise arabaya ilk bakışta dikkatimizi çeken diğer özellikler.
Arabanın iç mekanında da aynı köşeli çizgileri görmek mümkün. Fazla bilgi açıklanmayan elegant renkler tercih edilen iç mekanında hem ileri teknoloji kullanılmış hem de lüks görünümden taviz verilmemiş.
Yeni Volkswagen C Coupe GTE’nin seri üretime geçmesi halinde kaputunun altında hibrid motor yer alacak. Konsept versiyonda 210 beygir gücünde benzinli motoru 124 beygir gücündeki elektrikli motor destekliyor. Karma kullanımda toplamda 245 beygir gücündeki araba, maksimumda 500 Nm tork üretim değerine sahip. Bu motor ile araba 100 km/s hıza 8.6 saniyede erişebiliyor. Arabanın boyutlarını düşündüğümüzde bu sürenin kadar kısa bir olduğu daha net anlaşılıyor. 8 vitesli otomatik şanzımana sahip olan konsept maksimumda ise 232 km/s hıza yükselebiliyor.
Tüm bu performansı harcarken karma kullanımda 100 km’de otalama 2.3 litre yakıt tüketiyor. Sadece elektrikli motoru ile 50 km gidebilen arabanın görüntüsü kadar performans değerleri de etkileyici.
Bütün büyük fuarlara yeni bir model ile katılan Volkswagen’in sıradaki fuara nasıl bir model ile katılacağını şimdiden merak ediyoruz.
Kaynak: TRaraba.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.