Çanakkale Araç Kiralama

Volkswagen 268 Beygir Gücündeki Dizel Motoru Tanıttı

Volkswagen 268 Beygir Gücündeki Dizel Motoru Tanıttı

Volkswagen Wolfsburg Almanya’da düzenlenen teknik sunumda 4-silindir 2.0 litre yüksek performans turbodizel bir motor tanıttı.
20
Volkswagen daha birkaç ay öncesi yeni Passat modelini tanıttığında aracın birçok motor seçeneği arasında 4-silindir, 240 Hp ye çıkabilen 2.0 litre TDI bi-turbo motor kullanacağını açıklamıştı. Aynı motor geliştirilerek iki kademe elektrikli 272 HP olan bir turbocharger haline dönüştürülmüş. Tork gücü hakkında henüz kesin bir bilgi olmamakla beraber çok büyük olasılıkla Passat’ta da kullanılan 500 Nm güç üretenden biraz daha güçlü olacağı yönünde.
Bahsi edilen ekstra güç elektrikli turbocharger’ın yanı sıra değişken valve timing system ve 2500 bar basıncına dayanıklı Piezo rayli enjeksiyon sistemi sayesinde elde edildi.
Volkswagen ayrıca üzerinde çalıştığı 550 Nm tork üreten 10-speed DSG transmission ürününden de bahsetti.Kod adı DQ551 olan bu vites kutusu aslında 6-vites ünitesinin geliştirilmiş bir hali ve en büyük özelliği frenleme sisteminden elde edilen enerji sayesinde benzin tasarrufunu maksimum düzeye çıkarması.
Kaynak: TRaraba.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.