Çanakkale Araç Kiralama

Skoda Fabia R5

Skoda Fabia R5

Skoda, Fabia R5 İle Kazanmaya Devam Ediyor
Skoda, yeni ralli otomobili Fabia R5 ile önemli zaferler kazanmaya devam ediyor. Bu kez Skoda’nın merkezinin yer aldığı Mlada Boleslav’da düzenlenen Bohemia Ralli’sinde Fabia R5, kendi evinde zafere ulaştı ve en yakın rakibine 51 sn fark atmayı başardı.

Skoda Fabia R5

Çek Ralli Şampiyonası’nın dördüncü ayağı olan 42. Bohemia Ralli’sinde pilot Jan Kopecky ve co-pilot Pavel Dresler, Skoda’ya kendi evinde galibiyeti getirdi. Bu sayede Skoda markası, 2009’dan bu yana burada zaferi kimseye bırakmamış oldu.
Kopecky bu rallide toplamda beşinci zaferini alırken Kopecky-Dresler ikilisi ART arda üçüncü kez Bohemia Ralli’sinde zirveye çıktı. Skoda’nın yeni turbo dört çeker sürüşe sahip Fabia R5 otomobili, 12 etapta en iyi zamanı elde ederek dikkatleri bir kez daha üzerine topladı. Bununla birlikte Avrupa Şampiyonu Esapekka Lappi ise diğer Fabia R5 ile yaşadığı lastik hasarı nedeniyle kaybettiği zamana karşın, genel sıralamada dördüncü olmayı başardı.
Bu son zaferle birlikte şampiyonada liderliğini sürdüren Skoda, Bohemia Ralli’sini art arda altıncı kez kazanmış oldu. Skoda’nın sportif ve yeni tasarım dilini yansıtan Fabia baz alınarak üretilen Fabia R5, Fabia Super 2000’den devraldığı görevini başarıyla sürdürüyor.
KAYNAK: www.milliyet.com.tr

Skoda Fabia R5

Skoda Fabia R5

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.