Çanakkale Araç Kiralama

Renault e-Plein Air: Twizy’nin Elektrikli Sistemini Kullanan Bir Retro Cabrio

Renault e-Plein Air: Twizy’nin Elektrikli Sistemini Kullanan Bir Retro Cabrio

Renault, 4L International’ın 10. yılını Plein Air’in modern bir yorumuyla kutluyor.

Renault e-Plein Air: Twizy’nin Elektrikli Sistemini Kullanan Bir Retro Cabrio

E-Plein Air olarak adlandırılan konsept, Renault Classic ve Renault Design arasındaki işbirliğinin bir sonucu. Projeye Alpine, Citroen, Peugeot ve Renault’dan klasik Fransız araçlarının parçalarında uzmanlaşmış Melun Rétro Passion da katıldı.

Renault bu model hakkında fazla bir şey söylemedi, ancak modern bir tasarıma ve Twizy kaynaklı bir elektrikli güç aktarma sistemine sahip olduğunu belirtti. Otomobil üreticisi teknik özellikleri henüz vermese de, orijinalini yakından yansıtan retro ilhamlı bir tasarım konsepti olduğunu görebiliyoruz.

Yeni e-Plein Air beyaz plastikten yapılmış gibi görünen tamamen kapalı bir ızgara ile donatılmış. Model ayrıca iki renkli koltuklara ve bir batarya veya elektrikli motora ev sahipliği yapıyor gibi görünen değiştirilmiş bir arka bölmeye sahip. Arkada ayrıca iki deri kayış tarafından tutulan hasır bir sepet dikkat çekiyor.

Henüz detayları bilmesek de, Twizy’ye bakarak tahminde bulunabiliyoruz. Twizy 45, 5 hp (4 kW / 5 PS) güç çıkışı ve 33 Nm tork geliştiren bir elektrikli motora güç sağlayan 6.1 kWh bir pile sahip. Bu da modelin tek şarjla 100 km gitmesine ve azami 45 km/s hıza çıkmasına izin veriyor.

Standart Twizy, 17 hp (13 kW / 17 PS) güç çıkışı ve 57 Nm tork geliştiren daha güçlü bir elektrikli motor kullanıyor. Ekstra güç sayesinde, bu model azami 80 km/s hıza çıkabiliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.