Çanakkale Araç Kiralama

Peugeot 308 R HYbrid Tanıtıldı

Peugeot 308 R HYbrid Tanıtıldı

500 Beygir Gücündeki Peugeot 308 R HYbrid Tanıtıldı, Peugeot 500 beygir gücündeki yeni 308 R Hybrid modelini tanıttı. 2013 yılında tanıtılan 308 R concept modelin üzerine inşa edilen araba performans tutkunlarının aklını çelecek özelliklere sahip.

Peugeot 308 R HYbrid Tanıtıldı

Aile otomobili kategorisinde yer alan ve geniş olmayan aileler için iyi bir hatchback alternatifi olan 308 bu versiyonu ile üzerindeki aile otomobili damgasını atmaya hazırlanıyor. Selefine göre oldukça serti bir görünüm çizen araba bir sokak yarışlarından çıkmış gibi görünüyor.

Peugeot 308 R HYbrid

Peugeot 308 R HYbrid


Tanıtımda kullanılan modelde çift gövde rengi olarak birbirini tamamlayan mavi – siyah renk seçilmiş, arabanın arka tarafında keskin çizgiler ile renkler birbirinden ayrılırken detaylarda yumuşak bir geçiş sağlanmış. 19 inç jantlar genişletilmiş çamurluklar ve hava girişleri ile hem sert hem de kaslı bir görünüme kavuşan yeni 308 R’ın performans özellikleri ile de görüntünün hakkını veriyor.
Son dönemde özellikle Avrupa pazarına yönelik üretilen arabalarda görmeye alıştığımız hibrid motor yapısını bu arabada da görmek mümkün. Benzinli motor ve onu destekleyen elektrikli motor yapısı yeni 308 R’da da mevcut. Dört tekere eşit güç dağıtan yapısı ile performansını daha da yukarıya taşıyan arabanın kaputunun altında 3 motor yer alıyor.
Dört silindirli 1.6 litrelik benzinli motorun yanı sıra kaputun altındaki iki elektrikli motoru ile 500 beygir gücüne sahip olurken, maksimumda 730 Nm tork üretim değerine sahip.
Arabanın maksimum hızı 250 km/s hızda sabitlenirken, 0-100 km/s hıza 4 saniyede erişebiliyor.
Peugeot 308 R

Peugeot 308 R


KAYNAK: traraba.com
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.