Çanakkale Araç Kiralama

Oto Kiralamada Kayıt Dışı İsyanı

Oto Kiralamada Kayıt Dışı İsyanı

ştığını, aracı kiralayan müşteri ile trafik cezaları konusunda ciddi sorunlar yaşandığını belirtti. Çelik, “Yurt içi veya yurt dışı müşterileri ceza yediklerinde ceza tebligatı bazen 1 ayda bazen de 1 yılda tebliğ edilmektedir. O zaman zarfında müşterilerden trafik cezasını tahsil etmek imkansızlaşmaktadır.Vergi dairesine gittiğimizde sadece müşterinin ismine yazılmış cezalar aktarılmaktadır. Diğer cezaları elimizde sözleşmemiz faturamız olmasına rağmen aracın plakasına yazıldığı için aktaramıyoruz alabildiğimizi alıyoruz alamadıklarımızı mecburen cepten ödemek zorunda kalıyoruz. Bu süreçte bizlerin maddi kaybımız oluyor” dedi.
Kiralanan araçların dışarıdan bakıldığında ayırt edici bir özelliği bulunması gerektiğini savunan Çelik, bu uygulama gerek usulsüz oto kiralama gerekse trafik cezaları gibi konularda sektöre rahatlama getireceğini dile getirdi.Çelik, “Rent A Car Araçlarının Polis, Jandarma Ve Diğer İnsanlar Tarafından Ayırt Edilebilecek Bir Özelliği olmalıdır. Bunun İçin Oto Kiralama Araçlarının Trafik Sigorta Poliçelerinde Rent A Car İbarnamesi olabilir ve böylelikle aracın şirket adına kayıtlı oto kiralama aracı olduğu basitçe anlaşılabilir. Ya da Kıbrıs’ta olduğu gibi araç plakalarının farklı renkte olup oto kiralama aracı olduğu belli olmaktadır” diye konuştu.
Son yıllarda Trabzon’a ilgi gösteren Arap turistlerin otel ve konaklama amaçlı konutları kiralamasının ardından bu kez de usulsüz oto kiralama yaptıklarına dikkat çeken Çelik, “Son olarak herkesin de bildiği üzere şehrimize son yıllarda Arap turist yoğunlukla gelmektedir. Özelliklede Arap turistler maddi olarak ciddi bir potansiyel oluşturmaktadır. Bu insanları kaçırmamak için ciddi bir uğraş vermek zorundayız” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.