Çanakkale Araç Kiralama

Mercedes Tourismo

Mercedes Tourismo

Çanakkale Araç Kiralama hizmetimizden Mercedes Tourismo marka/model araçlarımızı inceleyebilir ve Çanakkale otobüs kiralama hizmetimizden kiralık Mercedes Tourismo ile yararlanabilirsiniz.

Kiralık Mercedes Tourismo

D2 Yetki Belgeli / B2 Yetki Belgeli

Mercedes Tourismo

Mercedes Tourismo Otobüs

Mercedes Tourismo Vip Otobüs

Mercedes Tourismo Vip Otobüs

Marka: Mercedes – Benz
Seri: Tourismo
Renk: Beyaz
Yolcu Kapasitesi: 48
Vites: Manuel
Vites Sayısı: 6+1
Mercedes-Benz mühendisleri yeni nesil motorlarımızı geliştirirken iddialı hedefler ortaya koydular: Euro 6 standardının katı gerekliliklerine rağmen emisyonların önemli ölçüde azaltılması ve yakıt sarfiyatının belli bir seviyede tutulabilmesi gerekiyordu. Mühendislerimiz, elde ettikleri sonuçla beklentilerin ötesine geçtiler: Yeni motorlar, yüksek seviyede çevre dostu olmalarının yanı sıra önceki Euro 5 motorlardan daha az yakıt, motor yağı ve AdBlue sarf ederler. Mercedes-Benz bu başarıyla motor geliştirme konusunda yeni bir dönüm noktasına ulaşmıştır.
Verimli performans;
Yeni Tourismo‘da, sıralı 6 silindirli, dik, kompakt ve hafif OM 470 motor kullanılmıştır. Tourismo 15’te 265 kW (360 PS) ve Tourismo 16’da 290 kW (394 PS) güç sunan bu dizel motorlar geleceğe her açıdan hazır ve uygundur. Bu motor, etkileyici performansı düşük motor devirlerinde bile seri tepkilerle gerçekleştirirken, mükemmel çalışma yapısını ise düşük sarfiyat ve çevre üzerinde minimum etkiyle birleştirir. Bu başarı, Common-Rail enjeksiyon, gerektiğinde devreye giren EGR (Egzoz gazı geri çevrimi) sistemi, oksidasyon katalitik konvertörü, partikül filtresi ve egzoz gazı saflaştırma için AdBlue® enjeksiyonlu SCR teknolojisinin bir arada kullanılması sayesinde elde edilmiştir.
Konfor her şeydir;
Tourismo sadece yeni nesil motorlarıyla değil, otobüs ve yolcu otobüsleri için özel olarak geliştirilmiş yeni nesil şanzıman sistemleriyle de etkileyicidir. Altı vitesli standart manuel şanzımana alternatif olarak, güç aktarımı konusunda daha etkin bir seçenek sunmak üzere otomatikleştirilmiş sekiz vitesli şanzıman sistemi Mercedes GO 250-8 PowerShift de opsiyonel olarak sunulmaktadır. Bu sistem mükemmel vites değiştirme konforu ve hızıyla oldukça etkileyicidir. Bu yenilikçi şanzıman sisteminin belki de en önemli avantajı ise, yüksek maliyetli yakıt giderlerinden tasarruf sağlamaya yardımcı olmasıdır.
Motor:
OM 470 BlueEfficiency Power, 265 kW
Mercedes-Benz OM 470, Blue Efficiency Power motor, Euro 6 egzoz gazı standardı, 10,7 litre hacimli, sıralı 6 silindirli motor. Motor gücü: 1800 dev/dak’ta 265 kW (360 PS). Motorun maksimum torku 1700 Nm’dir. Common Rail enjeksiyon sistemiyle donatılmıştır. Enjeksiyon basıncı, enjektörde basınç servosu bulunan X-PULSE enjeksiyon sistemi tarafından üretilir.
Mercedes-Benz OM 470
Blue Efficiency Power motor, Euro 6 egzoz gazı standardı, 10,7 litre hacimli, sıralı 6 silindirli motor. Motor gücü: 1800 dev/dak’ta 290 kW (394 PS). Motorun maksimum torku 1900 Nm’dir. Common Rail enjeksiyon sistemiyle donatılmıştır. Enjeksiyon basıncı, enjektörde basınç servosu bulunan X-PULSE enjeksiyon sistemi tarafından üretilir.
Bolca alan ve konfor;
Tourismo‘nun içine giren herkes konforu anında ve kolayca hissedecektir. Bu deneyim, oldukça ferah ve sıcak bir ortama sahip iç mekanla başlar. 2,0 metre iç yüksekliği, 2,55 metre genişliği ile Tourismo’da yolcular için ferah bir seyahat ortamı yaratılmıştır. Büyük ve ısı geçirmeyen pencereler dışarıdan bolca ışığın girmesine izin verir. Kullanışlı ve geniş bagaj bölümünde, yolcularınızın bavulları için oldukça fazla yer bulunmaktadır. Katlanır masalar, bagaj fileleri ve yolcuların aydınlatma ve havalandırma seçeneklerini kendi tercihlerine göre ayarlayabilmesine imkan tanıyan servis setleri, tüm yolculuklarda bütün yolculara bireysel bir konfor sunarlar. Yolcu bölmelerindeki aydınlatmalar, özellikle uzun yolculuklarda hava kararınca huzurlu bir ortam yaratır.
Her zaman gerçek bir keyif;
Dışarıda hava durumu ne olursa olsun, Tourismo‘da tüm yolcularınız ideal sıcaklıkların keyfini çıkaracak. Bunu mümkün kılan ise, Tourismo 15’te yer alan 39 kW ve Tourismo 16’da yer alan 35 kW güçlü klima sistemi ve soğuk günlerde herkesi ısıtacak konvektörlerdir. Üstelik, aşırı sıcak yaz günleriyle bile mükemmel bir şekilde mücadele eden klima sistemi asgari bakım gerektirir. Süspansiyon sistemi ise, Tourismo‘daki tüm yolculukların baştan sona konfor içinde tamamlanmasına önemli bir katkı sağlar.
Ön aks arkasında yer alan lift (opsiyonel) sayesinde engelli yolcular hızla araç gövdesine çıkarılabilmektedir. 50 saniyeden kısa bir sürede lift, engelli yolcuyu araç gövde zeminine taşımakta ve yeni yolcuyu almak için aşağı inmektedir. Araca özel yerleştirilen bu lift, 300 kg ağırlığı rahatlıkla taşımaktadır. Araçta bulunan durak freni sayesinde lift kapısı veya herhangi bir kapı açıkken araç hareket etmemekte ve en yüksek güvenlik sağlanmaktadır.
Turizm taşımacılığı ihtiyaçları göz önüne alınarak Tourismo 15 ‘te rehber mikrofonu seriye alınmıştır.
Tourismo 16 2+1’e özel rahatlık: MB Relax
Sadece Tourismo 16 2+1’de sunulan MB Relax koltuk, yolcularını yüksek konfor ile buluşturuyor.
Tourismo’ya özel olarak üretilen, şıklığıyla göz kamaştıran, yeni nesil 2+1 koltuklar, yan yana sehat opsiyonunun yanı sıra, tek kişilik koltuklarda müstakil seyahat imkanı da sağlıyor. Tourismo 16 2+1 son derece ergonomik yeni MB Relax koltuklarıyla, yolculuğu konforlu bir deneyime dönüştürüyor.
Ek olarak, Mercedes-Benz otobüslerde standart olarak sunulan kablosuz internet altyapısı ve MB Relax’ta isteğe bağlı olarak koltuk arası konsolda sunulan şarj üniteleri ile yolcular elektronik cihazlarını yol boyunca kullanabiliyor.
Yeni 2+1 MB Relax koltuklarda;
Daha geniş ve uzun koltuk minderi imkanı sunulmuştur.
Standart olarak sunulan ayak dayama ile yolculuk konforu en yüksek seviyeye taşınmıştır.
Koltuk aralarında yer alan konsollar maksimum konfor sunacak şekilde sağlanmıştır.
Çift taraflı şık görünümlü ve geniş yüzeyli kolçaklar ile seyahat konforu arttırılmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.