mazdanin-2016-tokyo-konseptleri

Mazda Tokyo 2016

Mazda, 15 Ocak‘ta kapılarını açacak 2016 Tokyo Otomobil Fuarı etkinliği için bir dizi yeni konsept hazırladı.

Mazda Tokyo 2016

Mazda, anavatanında düzenelecek Tokyo Fuarı‘nda sergileyceği konseptleri tanıttı. Öncelikle CX-3 yarış konsepti daha agresif bir kaporta kiti, siyah finiş ve yeni çok telli alaşım jantlara da uygulanan kırmızı aksanlar ile sergilenecek. Standart modelden biraz daha alçak olacak bu model ikili egzoz borusuna ve daha çıkıntılı tavana monte bir spoylere sahip. Yerel olarak Atenza adıyla bilinen Mazda6 da bir yarış konseptine dönüştürüldü. Konseptte tamamen siyah bir görünüm ve aero kit ile geliyor. Sedan model yeni tekerleklere ve daha güçlü bir süspansiyon sistemine sahip.

Mazda Yeni Atenza

Mazda Yeni Atenza


Tokyo için hazırlanan bir diğer konsept ise Mazda2/Demio 15MB Racing Spec. Bu konseptte aracın fazla ağırlıklarından kurtulmak amacıyla iç döşemeler tamamen sökülmüş. İçeride bir çift sportif koltuk, yarış tipi emniyet kemerleri ve takla kafesi bulunuyor. Dış cephe beyaz finiş, gövde grafikleri ve yarış numarası ile diğer iki konseptten farklı.
Mazda Yeni Demio

Mazda Yeni Demio


MX-5 Miata RS yarış konsepti ise CX-3 yarış konseptiyle benzer. Mazda ayrıca şu an satışta olan yarış tipi Global MX-5 Cup ve NR-A Racing Spec versiyonlarını da sergileyecek.
Mazda Yeni Roadster

Mazda Yeni Roadster


Tüm bu modellerin sergilenmesine 15 Ocak’ta 2016 Tokyo Auto Salon‘da başlanacak.
KAYNAK: http://www.ototeknikveri.com/haber/6317/mazdanin-2016-tokyo-konseptleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir