Çanakkale Araç Kiralama

Lada Vesta

Lada Vesta

Çanakkale Lada Vesta; Rus otomobil devi AvtoVaz tarafından 2015 yılında tanıtılan Lada Vesta 2016 yılında düşük fiyatla Türkiye’de satışa çıkıyor.

Lada Vesta

Rus otomobil devi Lada, uzun bir süreden beri Vesta başta olmak üzere yeni modeller üzerinde çalışmalarına devam ediyor.
Geçtiğimiz aylarda ilk olarak konsept olarak karşımıza çıkan Lada Vesta modeli için seri üretime geçmek için her şeyin hazır olduğu belirtiliyor.
Özellikle satış fiyatıyla dikkatleri üzerine çekeceği düşünülen Lada Vesta modelinin geçtiğimiz günlerde üretim versiyonu basına sızdırıldı.
Sürücü koltuğu yükseklik ayarı, tüm camlarda, koltuklarda, direksiyonda ve aynalarda ısıtma sistemi gibi özelliklere sahip olacak arabanın, Lada tarafından üretilen 1.4 litre 100 hp lik benzinli motorla yollara çıkması bekleniyor.
Lada Vesta’ların geçen yıl test için Almanya’ya gönderildiği, ABS ve denge testlerinin başarılı bir şekilde yapıldığı kaydedildi.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın yerli otomobil şirketi AvtoVaz’ın ürettiği son model “Lada Vesta”nın test sürüşünü yaptı. Rus lider, yol boyu hız sınırını aştığını da itiraf etti. Ayrıca Lada Vesta‘nın fiyatının ne kadar olacağı hakkında tahmini rakam dile getirildi.
Rusya lideri Vladimir Putin, Soçi’de düzenlenen Valday Kulübü Toplantısı’nın kapanış oturumuna, Lada Vesta otomobili kullanarak geldi. Yeşil renkli aracın performansını beğenen Putin, “Hızlanma gücü çok iyi. Zorlu bir dağa tırmandık ve gayet yumuşak çıktık. Otomobil harika” dedi.
Bölgede yolların kıvrımlı olduğunu ve hız sınırını aştığını itiraf eden Putin, “Hız sınırı saatte 30-50 kilometre idi. Ama ben dürüst olacağım. Biraz daha hızlı gittim” şeklinde konuştu.
Putin, Lada’nın Kalina modeline göre Vesta’nın daha iyi, biraz daha büyük ve kullanımının daha rahat olduğunu söyledi.

Lada Vesta Tasarım Özellikleri

Lada Vesta modelinin üretim versiyonuyla konsept model arasında büyük farkların olmadığı ve oldukça modern bir tasarıma sahip olduğu rahatlıkla ifade edilebilir. Lada tarafından benimsenen X konseptini Vesta modelinin ön ızgara tasarımında da rahatlıkla görebiliyoruz.

Lada Vesta İç Mekan Tasarımı

Konsept modele göre çok daha sade bir iç mekan tasarımıyla karşımıza çıkan üretim versiyonunda malzeme kalitesinin orta seviyede bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Aracın üst seviye donanım paketlerinde multi medya ve bilgi ekranı sisteminine de yer verildiği dikkatlerden kaçmıyor.

Lada Vesta Satış Fiyatı

Lada Vesta otomobil 25 bin TL’lik (6100 dolar) satış fiyatı ile yeni araç almak isteyenlerin yeni ilgi odağı oldu. Türkiye’nin en büyük alım satım internet sitesi olan Sahibinden.com ‘da yeni ve sıfır araç almak isteyenlerin yeni gözdesi 25 bin TL’lik (6100 dolar) satış fiyatı ile Lada Vesta otomobili oldu.

Lada Vesta Konsol

Lada Vesta Konsol


Lada Vesta Koltuklar

Lada Vesta Koltuklar


Lada Vesta Fiyatı

Lada Vesta Fiyatı


Lada Vesta Motoru

Lada Vesta Motoru


KAYNAKLAR: araba10.com, otomobil.haber7.com
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.