Kiralama Koşulları

Araç Kiralayabilme Şartları Kiralama Yaşı
– Ekonomik grup araçlar için 21 yaş (R.Clio, Hyundai Era,VW Polo vb.)
– Orta grup araçlar için 25 yaş (R.Megane, Fiat Linea,VW Jetta, VW Golf, Mini Cooper vb.)
– Üst grup araçlar için 27 yaş (Ford Mondeo, VW Passat vb.)
– Lüks grup araçlar için 30 yaş ve üzerinde olmak. (BMW, Mercedes C180 vb.)
Depozit ( Kredi Kartı Kullanımı)
Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik grup araçlar için en az 750 TL, orta ve üst grup araçlar için 1000 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilebilir. (Mercedes E200 serisi araçlar için iki ayrı kredi kartından 1000’er TL provizyon bloke edilir.)
Ehliyet Süresi
– Ekonomik grup araçlar için en az 2 yıllık
– Orta grup araçlar için en az 3 yıllık
– Üst ve lüks grup araçlar için en az 5 yıllık ehliyete sahip olmak
Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz.
Lutars rent a car Fiyat Koşulları
Lutars rent a car Fiyatlarına dahil olan hizmet ve ürünler
Sitede gördüğünüz tüm fiyatlara aşağıdaki hizmet ve ürünler dahildir:
– Muafiyetli Kaza Sigortasından Yararlandırma Teminatı
– Tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası (CDW) dahildir. Muafiyetli Kaza Sigortası çarpışma halindeki hasarları kapsar. Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde, çarpışma sonucu oluşan hasarın, araç grubuna göre değişen tutarlarda kısmı müşteriye ait olmak üzere, hasarı tazmin eder. Bu sigorta çarpışma halinde olmayan (park yeri, lastik cam far) hasarları kapsamaz.
– Sınırsız kilometre kullanımı ( CBAR,PBAR,PBAD,XBAD grupları için günlük 220 km sınır vardır. Aşılan kilometre için 2 TL/km ücret talep edilir.
– KDV
DİKKAT !!
Aşağıdaki hallerde Sigortadan Yararlandırma Teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsam dışında kalacaktır:
– Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,
– Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),
– Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller),
– Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
– Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,
– Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),
– Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),
– Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması,- Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilememesi.
– Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,
– Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,
– Lastik, cam veya farda hasar meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortası içerisine dahil değildir. Bu sigorta ayrıca satın alınabilir.
– 3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur.
Lutars rent a car Fiyatlarına hariç olan hizmet ve ürünler
– Tam Kaza Sigortası (Top Cover CDW)
Kaza durumunda, kiralanan araç grubuna bağlı olarak değişen tutarlardaki kiracı sorumluluğunu ortadan kaldıracağı gibi, çarpışmaya bağlı olmadan meydana gelen muafiyet tutarına kadar olan hasarları (park yeri, lastik -cam- far hasarları vb gibi üçüncü şahısların karışmadığı hasarlar) müşteri beyanı ile polis raporuna gerek kalmaksızın teminat kapsamına alır.
– Lastik Cam Far Sigortası (LCF)
Aracın camları ve lastiklerinde bir hasar olması risklerini kapsar.
Muafiyet Tutarı
Muafiyetsiz Kaza Sigortası
Lastik Cam Far
Tam Kaza
EDMR,CDMR,CDMD,IDMR,IDMD,CCMD,CCAD,CWMD,CCMR,CCAR,IDAD,IDAR
750 TL 10 TL/gün 7 TL/gün 15TL/gün
ICAR,ICAD,TDAR,TDAD,XSMR,ICMD,ICMR,SDMR,CPMD,SDAR,PWAR,SDMD,PCAR, SDAD,PLAR,FDAR,CBAD,FDMD,CPAR,FDAD,PFMR,TDMD,PBAD,CBAR,PBAR,PDAR, XPAR,TDMR,SWAD,PLAD,SFMD,SWMD
1.000 TL 13 TL/gün 8 TL/gün 19TL/gün
PDMR,XDAR,XWMD,XSAR,XBAD,PFAD,XFAR,XFAD,XLAD,FFMD,XFMD,RDMD,PSAR 1.500 TL 20 TL/gün 12TL/gün 30TL/gün
– Bireysel Kaza Sigortası (BKS)
Araç içerisindeki yolcuların tedavi masraflarını limitler dahilinde öder. Kaza ve kişi başına 500 TL tedavi giderleri, 10.000 TL ölüm ve kalıcı sakatlık teminatı içerir. Günlük 5 TL/gün ödeyerek bu sigortayı satın alabilirsiniz.
– Hırsızlık Sigortası
Aracın çalınması ile sigortanın ödemeyi yapması arasında geçen sürede doğan “iş kaybı tazminatını” teminat altına alır. Günlük 7 TL/gün ödeyerek bu sigortayı satın alabilirsiniz.
– Üçüncü Şahıs Sorumluluk Sigortası
Araçla 3.şahıslara verilen maddi zararlar zorunlu trafik sigortası ile belirlenmiş limitler dahilinde teminat altındadır. Bu limiti kaza başına 100.000 TL’ye kadar çıkartabilirsiniz. Günlük 6 TL/gün ödeyerek bu sigortayı satın alabilirsiniz.
– Tek Yön Ücreti
Aracın beliritilen istasyonlardan farklı bir noktada kiralanmak veya teslim edilmek istenmesi durumunda tek yön ücreti uygulanır. (Lütfen uygunluk için sorunuz)
– Yakıt
Araçlar mümkün olduğunca dolu depo yakıt ile teslim edilir ve dolu depo iade alınmak istenir.Aracın dolu depo teslim edilmesi ve eksik depo yakıt ile iade tarafımıza iade edilmesi halinde hesaplanan yakıt bedeline ilave olarak 40 TL+KDV “Depo Doldurma Hizmet Bedeli” ayrıca kiralayandan talep edilecektir.Aracın alındığı yakıt seviyesi ile teslim edilmesi,kiralayan açısından çok daha ekonomik olacaktır.
– HGS
Paralı otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS servisi için kullanım ücreti ve ilaveten 5 TL/kiralama servis bedeli kiralama ücretinden ayrı olarak tahsil edilir.
– İlave KM Paketi
Seçmiş olduğunuz araç grubuna göre, günlük kilometre sınırı uygulanabilir. Bu bilgiyi rezervasyon esnasında öğrenebilirsiniz. İlave olarak kilometre paketini de satın alaiblirsiniz.
150 km aşım paketi : 45 TL, 250 km aşım paketi : 65 TL oalrak ücretlendirilecektir.
– İlave Sürücü
Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde ( depozit ön şartı hariç ) bir kontrata 3 sürücü herhangi bir ücret talep edilmeksizin yazılabilir. 3. sürücüden sonraki her bir sürücü için 5 TL/gün tutarında bir ücret talep edilir.
– Bebek ve Çocuk Koltuğu
Araçlara bebek ve çocuk koltuğu sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.
– Kira Kontratında Değişiklik Talepleri
Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir veya erken dönüşlerde iade yapılamayabilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve üceti mail order ile tahsil edilirek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın SIXT rent a car ofislerinden birisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.
– Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)
– Dönüş istasyonunun değişikliği
– Araç grubu değişikliği
– Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi
– Saat Farkı
Kiralama süresi 24 saattir. Her bir saatlik geç teslim için günlük kiralama bedelinin %20’si kadar bir tutar talep edilebilir. Araç tesliminde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler Sigortadan Yararlandırma Teminatının ( Tam veya Muafiyetli Kaza Sigortası ) devre dışı kalmasına yol açabileceği gibi ilave saat farkı ücretinin de doğmasına sebep olabilecektir.
– Diğer Operasyonel Ekstralar
Yolculuğunuz esnasında ihtiyaç olabileceğini düşündüğünüz hizmetleri rezervasyon sorumlularımıza iletmeniz halinde fiyat ve uygunluk durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.
– Rezervasyon Şartları
İnternet sitemiz aracılığıyla yapmış olduğunuz rezervasyonlar aşağıdaki şartlar ile geçerlidir:
Yapmış olduğunuz rezervasyon koşullarının değiştirilmesi talebi halinde ( dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi ) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir.
Bazı havalimanlarından yapılacak olan kiralamalarda uçağa biniş kartı (boarding kart) sorgulanabilir.Detaylı bilgi için 444 00 76 numaraları çağrı merkezini arayınız.
Sitemizde görmüş olduğunuz tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası, KDV ve Diğer ek hizmet ihtiyaçlarınız için “Fiyat Koşulları”‘nı okuyarak bilgi alabilirsiniz.
Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde araç kiralama bedelinin tamamı veya bir kısmı rezervasyon esnasında veya sonrasında “mail order” veya “hesaba havale” yöntemlerinden birisi ile talep edilebilir.
Peşin ödemeli rezervasyonlarda; Yapılmış olan rezervasyonların iptali halinde, aracın teslim alınacak olduğu zamandan en az 72 saat öncesine kadar 40 TL, bu süreden yani 72 saatten daha az kalan sürelerde iptal edilmesi veya kiralama şartlarına uyulmamasından ötürü aracın teslim edilememesi halinde rezervasyonu yapılan aracın bir (1) günlük kira bedeli tahsil edilir. İptal bildirimleri yazılı olarak: Faks: +90 286 214 0400 , e-posta: info@lutarstravel.com adreslerine yapılmalıdır.
Rezervasyon ve kiralama aşamasındaki kiralama gününde bir değişiklik olması halinde günlük kira ücreti %25 artırılarak hesaplanır.
Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır. Rezervasyon yaptırmış olsanız dahi Lutars rent a car gerekli gördüğü hallerde aracı teslim etmeyebilir. Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.
Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir.
Yolculuklarınızda bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız.
Kesin rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız tarafından aranacak veya bir mesaj alacaksınız. Ödemenizi, kredi kartınızdan “mail order” veya “hesaba havale” ile rezervasyon aşamasında veya aracı teslim alırken kredi kartı ile veya nakit olarak ödeyebilirsiniz. Nakit ödeme yapılsa dahi kredi kartınızdan kiraladığınız araç grubuna göre değişmekle birlikte 1000 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilebilir. Lutars rent a car araç teslim anında gerekli gördüğü hallerde kesin rezervasyon yaptırılmış dahi olsa varsa ödediğiniz para iade edilerek araç teslimini iptal edebilir.
Kiralama bedelinin şirketiniz tarafından “faturalama karşılığı ödeme” ( Cari Hesap ) yöntemiyle ödenmesini istiyorsanız Cari Hesap Sözleşmesini doldurup bize ulaştırmanız halinde, muhasebe departmanımız konuyla ilgili şirketinizin ilgili kişileriyle temasa geçecektir.
Sitemizden yapmış olduğunuz rezervasyonlar “Araç Kiralayabilme Şartları”, “Fiyat Koşulları” ve “Site Kullanım Şartları”nın tarafınızdan okunup kabul edilmesi halinde geçerlidir

Sayfa başına git