Çanakkale Araç Kiralama

Fiat Tipo

Fiat Tipo

Fiat Tipo, Fiat Cenevre Fuarı’nda bu yıl adeta efsaneye dönen Egea/Tipo Ailesi’nin “S-Design” özel serisini gün yüzüne çıkarıyor.

Fiat Tipo

Fiat Chrysler Automobiles Stil Merkezi ve Tofaş Ar-Ge tarafından geliştirilerek, başta Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde satılmak üzere, Bursa’da üretilen Egea Ailesi, 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda özel bir seri ile yer aldı. Avrupa pazarlarında Tipo adıyla satılan Fiat Egea’nın, hatchback karoserli modelinin, en sportif kostümlü özel serisinin dünya tanıtımı, 87. Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleşti. Hatchback karoserli versiyonuyla tanıtılan Fiat Tipo özel serisinde siyah alaşımlı jantlar, kapı kolları ve ızgara gibi dış detayların yanı sıra özel koltuk döşemesi ve iç mekânda standart versiyonda krom olarak sunulan siyah parlak detayların kullanımı ön plana çıkıyor. Tofaş CEO’s Cengiz Eroldu, Fiat Tipo Hatchback S-Design’ı Haziran 2017’den itibaren Avrupa pazarlarına yönelik üretip ihraç etmeye başlayacaklarını belirtirken, station wagon karoserli Tipo/Egea modelinin de S-Design versiyonunun olacağını belirtti.
S-Design Farkı
Özellikle Cenevre Fuarı’nda sergilenen versiyon için üretilen Metropoli Gri rengiyle ziyaretçilerin beğenisini toplayan aileye daha dinamik bir görünüm kazandırıyor. Yeni özel serinin ön kısmında yer alan ‘bi-xenon’ farlarla daha agresif bir görünüm yakalanırken siyah parlak ızgara ve detaylarıyla dikkat çekiyor. Standart versiyonlarda krom olarak kullanılan gösterge paneli gibi iç mekân detaylarında da ‘piyano siyahı’ olarak adlandırılan parlak siyah malzemeler ilk bakışta göze çarpıyor. Piyano siyahı kullanımı sportif hava girişlerinin etrafından dikiz aynası kapaklarına kadar devam ediyor. Yeni dinamik tasarımlı 18 inçlik alaşımlı jantlar aracın sportif görünümüne son derece dinamik bir dokunuş veriyor. Filmli arka camlar ve gövde ile aynı renkteki kapı kolları ise gibi özelliklerle tamamlanıyor.
Fiat‘ın Avrupa medya sitesinden yapılan açıklamaya göre markanın 500X modelinde de yer alacak S-Design seviyesi, Egea hatchback’te 120 hp 1.4 T-Jet, 110 hp 1.6 E-Torq ve 120 hp 1.6 dizel motor seçenekleriyle sunulacak.
Kaynak: ototeknikveri.com
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.