Çanakkale Araç Kiralama

Citroen’den Yeni Bir Konsept Aircross

Citroen’den Yeni Bir Konsept Aircross

Citroen yeni konsepti Aircross’un ön tanıtımını gerçekleştirdi. Bir süredir internette casus fotoğrafları ve taslak çizimleri yer alan Aircross Concept’in tanıtım tarihi de belli oldu. Fransız üreticinin bu konsepti 22-29 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan 2015 Şangay Otomobil Fuarında görücüye çıkacak.
Seri üretime geçmesi ile birlikte tasarım olarak da çok uzak olmadığı Land Rover Discovery Sport ve Hyundai Santa Fe ile kıyasıya bir yarışa girmesi bekleniyor.
Arabaya ilk bakışta 4580 mm uzunluğu, 2100 mm genişliği ve 1800 mm yüksekliği ile arabanın markanın bir diğer modeli olan C4 Cactus’ den biraz büyük olduğunu görüyoruz. Cirtoen’in C4 Cactus ile başlattığı yeni nesil tasarım çizgisini bu modelde de görmek mümkün.Çok fazla alışık olmadığımız bir kırmızı tonu ile lansmanı yapılacak olan Aircross Concept, bize Citroen’in ilerideki tasarım çizgisi hakkında da ipuçları veriyor ki bunlardan en çok göze çarpanı firmanın logosunu kullanma şekli ve ızgaralar, ön farlar ile bütünleşik olarak tasarlanan logonun altında ince ızgaralar göze çarpıyor.
Citroen’ in bu arabada kullandığı ilginç bir teknoloji var. Arabanın içerisindeki dört koltukta da yer alan mikrofonlar sayesinde içerideki insanların birbirleri ile konuşmaları kolaylaştırılmak istenmiş. Bir arabanın içerisinde konuşmanın zor olduğunu düşünenler varsa onlar için iyi bir alternatif olabilir.
Citroen Aircross Concept için yapılan basın tanıtımında arabanın hibrid motorundan bahsedildi. 1.6 litre benzinli motoru ile 218 beygir gücünde olacağı, maksimum tork üretiminin 275 Nm olduğu ek olarak elektrikli motorun 95 beygir gücünde olduğu, maksimum 200 Nm tork üretebildiği açıklandı. Bu motor ile Aircross 0-100km/s hıza 4.5 saniyede erişebilirken sadece elektrikli motoru ile 50 km’ye kadar mesafe kat edebiliyor.Citroen’in yeni konsepti Aircross ile ilgili daha fazla bilgi ve görüntü 22 Nisan’da başlayacak olan Şangay Otomobil Fuarında ortaya çıkacak, biz de o tarihlerde size bu araba hakkında daha detaylı bilgi ve görüntü sunacağız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.