Çanakkale Araç Kiralama

Çanakkale Kiralık VW Multivan – Hyundai H-1 – Ford Galaxy

Çanakkale Kiralık VW Multivan – Hyundai H-1 – Ford Galaxy

Çanakkale Kiralık VW Multivan – Hyundai H-1 – Ford Galaxy
Hyundai ve Volkswagen taşıma genine sahipken Ford, Galaxy ile binek ve minivan arası bir sınıfta yarışa katılıyor.
Yolcular ve şoför için en iyi minivan hangisi? Hyundai’ nin büyük H1′i ile ahşap sınıfımı? Zarif iş jeti Ford Galaxy mi? Ya da yakın zamanda yenilenmiş Volkswagen Multivan mı? Minivanlar arasında büyük yarış başlıyor.
Bu karşılaştırmayı sağlıklı yapabilmemiz için sormamız gereken soru şudur: Kim bu sınıfın özelliklerini doğru ve en iyi taşıyan Minivanı yapıyor? Volkswagen, yenilediği minibüsünün sınıfındaki krallığını savunuyor mu? Hyundai H1 Travel bu tahtı sallıyor mu? Yoksa Ford bu yarışta galip taraf olacak mı?
Genel Bakış:
Bu segmentte çok seçenek var. Zaten Bu tarz araba almak isteyenlerinde istediği budur. Ancak bu sınıftaki bütün temsilciler aynı dönüşüm özelliklerini sunmamaktadır.
Koreli Hyundai H1 süper bir kargo vapuru olabilir ama bu yapısını biraz daha geliştirmek şartı ile. Mesela ortadaki üçlü oturaklar giriş için öne doğru kayabiliyor ancak o kadar küçük ki aralık, sıkıntı veriyor. Yastıklar da yüksek ve arkaya doğru koltuk yatmıyor. Ancak bu eksileri kapatacak bir artısı 851 lt bagaj kapasitesinin olması. Volkswagen’de iç mekan kullanımının daha rahat olduğunu görüyoruz. Geniş hacim ve kolay yerleşim ile Volkswagen bir adım daha önde yer alıyor. Binek otomobil kökenli Ford Galaxy ile taşımacılıktan daha çok konforlu bir sürüşü hedeflemiş gibi görünmekte.
Volkswagen’in iç mekanına baktığımızda çıplak görünümdeki metal yüzeylerin arabayı sert bir çizgiye kavuşturduğunu görüyoruz. Hyundai’ye geçtiğimizde bu sertlik yerini yumuşak rahatlatıcı çizgilere bırakıyor. Ford Galaxy diğer iki modele göre daha modern bir çizgiye sahip. Aracı daha kullanmadan anlıyoruzki Ford, Galaxy’i üretirken taşımacılık değil konforlu bir aile otomobili üretmeyi planlamış.
İlk seçenek olarak 140 beygir güç ve 2lt dizel motora sahip Volkswagen, sürüş performansı için belli bir uyuma sahip gibi görünüyor. Bu araç bir silindir ve yarım litre daha az 2.5lt versiyonuna göre ancak 10hp daha fazla güç veriyor. Sürüş sırasında hissedilecek olan yumuşaklık kesinlikle geliştirilmiş. İlk iki viteste uzun sürüyor belki devir atlamak ama hemen ardından 340 Nm lik çekiş geliyor. Altıncı vites ise tamamen yüksek hız için tasarlanmış ancak manevralarda uzun yolda zorluklar normal karşılanmalı. 100km için 8,6lt yakıt tüketimi bu XL boyutları için gayet tutumlu. Ancak ve ancak düşük hız seviyesindeyken böyle tutumlu olabiliyor.
Hyundai H1′ de otomatik ateşleme prensibinin çalışmasını duyabilirsiniz. Dört silindir, düzenli olarak eşit güç yaratıyor. Altıncı vites eksikliği nedeniyle de 9.5lt yakıt tüketerek en yüksek hızına ulaşabiliyor. Dolayısıyla fiyat listesine bakarak karar vermek çok kolay. Bunun yerine 136PS versiyonu alarak 170 beygir güce ulaşmak mümkün ve aradaki farkta çok fazla değil.
Rakiplerinden 495kg daha hafif olan Ford Galaxy ise 140 beygir gücünde ve 100km için 7,2lt yakıt tüketiyor. Beklenmedik sportif yanlarıyla Ford rakiplerine göre bazı net avantajlara sahip. Direk direksiyonu keskin virajlarda zorlanıyor ancak tam sınıra geldiğinde sportif özelliği sayesinde kolaylaşıyor. Duyarlı ESP düzenleyici ile kolay kontrol sağlanıyor. Volkswagen Multivan ise keskin virajlarda bile kesinlikle rotasından sapmıyor. Yani karoser yapısı gösteriyor ki, stresli sürüş kesinlikle bu aracın tarzı değil.Minivan ya da Multivan kullanmak eğlenceli fakat pahalı bir iştir. İstisnasız her birinin hatırı sayılır fiyatları var. Tartışmasız Hyundai fiyat politikası ile rakiplerini geride bırakıyor.
 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.