Çanakkale Araç Kiralama

Çanakkale Kiralık Sonata

Çanakkale Kiralık Sonata

Çanakkale Kiralık Sonata
Yeni Hyundai Sonata’da tasarımda gözlenen değişikliklerin yanı sıra, geliştirilen yol tutuşu,
daha düşük yakıt tüketimi ile D sınıfındaki iddiasını arttırmaya hazırlanıyor.
Otomobile ilk baktığımızda yenilenen ön ızgaralar dikkat çekiyor, özellikle son dönemde Avrupalı otomobil üreticilerinde görmeye alıştığımız ön plandaki genişletilmiş logo tasarımını yeni Sonata’da da görmek mümkün. Ayrıca 17 inçlik jantları, daha geniş hava giriş kanalları, sis farları ile daha spor bir hava kazanmış. Detaylara indiğimizde ise gövde ile aynı renkteki kapı kolları, inceltilmiş yan çıtalar, daha geniş çamurluklar gözümüze çarpıyor.
Sonata’nın en iddialı olduğu yeri iç mekanı, çünkü yeni Sonata, sınıfının en geniş iç hacmine sahip otomobili iddiasına sahip. Kullanılan teknolojiler ile yeni Sonata bu iddiasını daha da genişletebilir. Otomobilde iki kademeli koltuk ısıtma, yeni tip elektrikli cam butonları, farklı konumlandırılan el freni, ahşap çıtalar, 6 CD değiştiricili, MP3 çalarlı ve USB, AUX ve iPod bağlantılı yeni müzik sistemi bulunuyor, bu teknojilerin yanı sıra Yeni Sonata’nın iç mekanı daha şık bir hale getirilmiş. Dış mekanda gördüğümüz daha spor otomobil haline getirme düşüncesini, Hyundai tasarımcıları iç mekanda da düşünmüşler, iç mekana baktığımızda siyah çerçeveli ve beyaz LED ışıklı göstergeler hemen göze çarpıyor. İç mekanda kullanılan malzemelerin kalitesinin arttırılmasıda yeni Sonato’nun iç mekanını daha göz alıcı hale getiriyor.
Yeni Sonata’lar Türkiye’de ilk olarak 2.0 CRDi-VGT dizel motor seçeneğiyle satışa sunulacak, önceki modelin beygir gücü 10 arttılmış ve yeni Sonata 150 beygir gücünde, maksimumda 304 Nm tork üretebiliyor. Model İki farklı şanzıman seçeneğine sahip. Birincisi 4 ileri H-Matic yarı otomatik şanzıman, Hyundai tarafından verilen resmi verilerde bu şanzıman ile otomobilin 100 km’de karma yakıt tüketimi 7.0 litre olarak belirtilmiş. Diğer şanzıman seçeneği olan 6 ileri manuel seçeneğinde ise 100 km’de karma 6.0 litre yakıt tükettiği belirtilmiş.
Türkiye’de satışa sunulan Sonata’da Select, Style ve Style Plus olmak üzere üç farklı donanım seçeneği bulunuyor. Başlangıç paketi olan Select donanımında bile oldukça zengin donanım seviyesinde. Bu donanım paketinde, EBD destekli ABS fren sistemi, darbe anında katlanabilen direksiyon mili, sürücü ve ön yolcu için ön ve yan havayastıkları, önde ve arkada perde havayastıkları, aydınlatmalı ve kilitli torpido gözü, dijital bilgi ekranı, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon, direksiyondan kumanda edilebilen müzik sistemi, 60/40 oranında katlanabilen arka koltuklar, uzaktan kumandalı merkezi kilit ve alarm, immobilizer, ön ve arka sis farları, klima ve park mesafe kontrol sistemi standart olarak sunuluyor.
İkinci seviye donanım paketi olan Style paketinde ek olarak deri kaplı direksiyon simidi ve vites topuzu, deri döşeme, AQS (Hava Kalitesi Kontrol Sistemi), elektronik kontrollü tam otomatik klima, standart H-Matic yarı otomatik şanzıman, kendiliğinden kararan iç dikiz aynası ve USB, AUX ve i-Pod girişi alınıyor. Bu donanım paketinde ek olarak boyun yaralanmalarını önleyen aktif ön koltuk başlıkları ön plana çıkıyor.
Yeni Sonata’nın en zengin donanım paketi olan Style Plus’ta bu donanımlara ek olarak ESP (Elektronik Stabilite Programı), ahşap/metal görünümlü ön konsol, ahşap kaplamalı deri direksiyon simidi ve vites topuzu, arka cam perdesi, elektrik kontrollü sürücü koltuğu, ısıtmalı ön koltuklar, otomatik hız sabitleyici, subwoofer, amfi ve 6′lı CD değiştiricili müzik sistemi, 17 inç alaşım jantlar, ısı kontrollü ön cam ve elektrikli sunroof sunuluyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.