Çanakkale Kiralık Proton Gen-2

Çanakkale Kiralık Proton Gen-2
13 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 892 kez okundu.

Çanakkale Kiralık Proton Gen-2
Sportif hatlara sahip olan Gen-2, ilk bakışta yarış otomobili hissi uyandırıp, sizi pilot havasına soksa da, iç mekanda kullanılan malzemeler Daha iyisi olabilirdi dedirtiyor.
İlk olarak Jet-Pa ile Türkiye yollarında boy gösteren Proton, o dönemdeki modelleriyle bile büyük beğeni toplamıştı. Bugün, ise farklı ve dikkat çekici modelleriyle trafikte bakışları üzerine çekmeyi başaran markanın Gen-2 modelini test ettik. 1996 yılında İngilizlerin ünlü markası Lotus’u alan Proton, bu tarihten sonra ciddi bir atılım içine girdi. Lotus, 2001 yılından itibaren Proton için özel ürünler geliştiriyor. Dış tasarımına bakıldığında hayli akıcı ve etkileyici çizgilere sahip olan Gen-2, hayli sportif bir görünüme sahip.
Bu sportif görünüm aracın içinde de kendini gösteriyor. Yarış otomobillerini andıran direksiyon simidi ve sportif ön koltuklar, vites topuzu sizi etkilemeyi başarıyor. Fakat bu etkileşimin sadece tasarım anlamında olduğunu belirtmekte yarar var. Zira, Gen-2′nin iç mekan tasarımında kullanılan malzemeler bize biraz kalite yoksunu gibi geldi. Kullanılan malzemeleri saymazsak, iç mekan hayli ergonomik bir kullanım alanı sunuyor. Çoğu zaman şikayet edilen daralan alçalan tavanın ise sportif çizgileri tamamladığını düşünüyoruz.
Yol Tutuşu Çok İyi
Araçta yol alırken, dikkatimizi en çok çeken şey Gen-2′deki yol tutuş hissi. Araç, yüksek hızlarda, sert virajlara girildiğinde dahi, en ufak savrulma belirtisi göstermiyor. Şasisi Lotus tarafından geliştirilen Gen-2′de önde kullanılan Mcpherson süspansiyonlar, bu mükemmele yakın yol tutuşunu destekliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git