Çanakkale Araç Kiralama

Çanakkale Kiralık Opel Insignia

Çanakkale Kiralık Opel Insignia

Çanakkale Kiralık Opel Insignia
Yılın otomobili unvanını almak o kadar kolay değil, bu unvanı taşımak da. İşte bu yüzden bütün gözler Opel’in orta sınıftaki yeni kozu Insignia’nın üzerinde.
Yılın otomobili unvanını almak o kadar kolay değil, bu unvanı taşımak da. İşte bu yüzden bütün gözler Opel’in orta sınıftaki yeni kozu Insignia’nın üzerinde. Insignia’yla Opel’in yepyeni bir başlangıç yapmasının yolu açılmış ve son Vectra’nın tutucu tasarımı tamamen terk edilmiş. Gerçekten de Insignia bir Opel için olağanüstü derecede dikkat çekici tasarıma sahip…
Opel Insignia’nın tasarımı gerçekten etkileyici, onu önden görenler anlamaya çalışırken arkadan görenler ise şaşkınlığını gizleyemiyor. Insignia için kısaca ne diyebiliriz diye düşünmeye hiç gerek yok. Tek kelime ile mükemmel ve etkileyici.
Bir kere son iki nesil Vectra’nın büyüyen boyutlarla estetik tasarım arasında yaşadığı karmaşayı Insignia’da görmüyoruz. Bu otomobil adı gibi yepyeni bir görünüm sunuyor. Aslında bir sedan olmasına rağmen arka tasarımı ve alçalan tavan çizgisi ile oldukça sportif bir tasarıma sahip.
Önden bakıldığında yeni ve büyük Opel logosu ile ön ızgara bu otomobilin oldukça heybetli görünmesini sağlarken motor kaputunda çok fazla sert olmayan çizgilere yer verilmesi aracı daha da çarpıcı bir hale getiriyor. Yüksek yapısıyla güçlü bir görünüm arz eden Opel Insignia’nın profilden daha sakin göründüğünü söyleyebiliriz, yan aynaların tasarımı oldukça şık ama görüş açıları daha iyi olabilirdi diye düşünüyoruz.
Büyüleyici İç Tasarım
Otomobilin iç mekanına geçtiğimde gördüm ki Opel; gerçekten çıtayı bir hayli yükseltmiş. İşçilik ve malzeme kalitesi de oldukça tatminkar görünen Insignia’nın direksiyonunda olmak büyük keyif veriyor. Bel desteğiyle koltukların oturma pozisyonu, evinizdeki koltuğun rahatlığında. Ön yolcu koltuklarının yükseklik ve bel ayarı elektrikli ve hafızalı olarak konumlandırılmış.
Ayrıca ön koltuklarda ısıtma mevcut. Koltuklar AGR’den ortopedik sertifikası almış, vücudu çok iyi sarıyor. Sürüş pozisyonu ayarları çok rahat yapılabilen koltukların yanal destekleri de yeterli. Uzun yolculuklarda buz gibi bir soğuk su içmek isteyenler içinse soğutma gözlü torpido var.
Direksiyon simidinin ele oturması, yükseklik ve derinlik ayarı sorunsuz; gösterge tablosu son derece okunaklı. Müzik sistemi oldukça güçlü. (Müzik tutkunları için Ekstra bir müzik sistemi yaptırmalarına gerek yok açıkcası.) Çoğu otomobilde ihmal edilen iç tasarım Insignia’da zirve yapıyor.
Diğer taraftan diğer otomobillerde hiç rastlamadığımız bir şey Insignia’nın arka koltuklarında yer alıyor; üç noktadan Isofix bağlantı noktası. Aracın görüş açılarına alışmak biraz zaman alıyor, yan aynalar da biraz küçük gibi geldi bize! Insignia’nın 500 litrelik bagajı oldukça yeterli ama tasarım uğrunu ağzının biraz dar tutulduğu da gözden kaçmıyor.
Üstün Güvenlik, Yüksek Donanım
Baz donanım Edition’dan itibaren sınıfında 10 hava yastığı sunan ilk otomobil olan Insignia’nın güvenliğe verdiği önemin en büyük kanıtı EuroNCAP’tan aldığı beş yıldız.
Fren diski temizleme sistemi ile kötü hava koşullarında frenlerin kendi kendini temizleyerek çok daha etkili bir duruş sağlamasından tutun da arka koltuklarda çocuk koltuğu sabitlemek için sınıfında ilk defa sunulan 3 noktadan ISOFIX bağlantı noktasına kadar birçok güvenli detayı Insignia’da görev alıyor.
Dört çeker sistem ile sürüş keyfi
Test aracımızda opsiyonel olarak sunulan dört çeker sistem (2.8 lt’de standart), 220 HP güç ve 350 Nm tork bir araya gelince 2 litrelik turbo motordan nasıl bir performans ortaya çıktığını herhalde tahmin ediyorsunuzdur.
Opel Insignia’nın gazına ilk dokunduğum anda atmacanın uçuşu gibi atılmasını görmek bile beni çok heyecanlandırdı. 4×4 sistemi sayesinde yola adeta yapışan Insignia, her türlü virajlara cesurca giriyor. Güçlü turbo motor ve 6 ileri otomatik şanzımanın uyumu ise övgüye değer.
Tabi bu işbirliği hızlanma değerlerini de yansıyor. 0-100 km/s hızlanmasını 7.9 saniyede alan Insignia 240 km/s’lik son sürate çıkabiliyor. Insignia’da FlexRide adı verilen özel bir süspansiyon sistemi kullanılıyor. Bu sistem sayesinde otomobil sportif tercihlerde “Sport”, konfor odaklı tercihlerde “Tour” olmak üzere iki modda kullanılabiliyor.
Otomobil herhangi bir ani karar durumda ise kontrolü tamamen kendi eline alıyor. Orta konsoldaki bir düğme ile istediğiniz moda alabildiğiniz otomobil, mod değiştirdiğiniz ilk andan itibaren kendini hissettiriyor. Sürüş keyfini arttırmak için sunulan bu sistem gerçekten etkileyici. 0.27 sürtünme katsayısı ile sınıfının en aerodinamik otomobili olma iddiasını taşıyan Insignia ile asfaltta ilerlediğiniz her kilometrede bu iddianın ne kadar sağlam temellere dayandığını anlıyorsunuz.
Sonuç olarak diyebilirim ki; Opel Insignia çevresindeki otomobilleri gölgede bırakmayı başaracak güce sahip. Adeta ben burdayım dercesine meydan okuyabilecek bir araç.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.