Çanakkale Araç Kiralama

Çanakkale Kiralık Opel Corsa

Çanakkale Kiralık  Opel Corsa

Çanakkale Kiralık  Opel Corsa
Opel ‘in OPC logolu bir diğer aracı Corsa OPC beklentilerin üzerinde performans sergiliyor. Opel Performence Center yapımı Corsa OPC sınıfındaki araçlar arasında en güçlü modellerden.
Görünüm
Görünüm açısından normal modellere göre daha şişkin bir yapıya sahip Corsa OPC ‘nin ön tasarımı ve arka tamponu etkileyici. Geniş omuzlu yapısı, krom çerçeveli sis farları, üçgen egzoz çıkışı, yenilenmiş yan aynalar (gerçi biraz ufaklar) ve arka tampon tasarımını tamamlayan spoyler göze hoş gelen detaylar. Aracın geneline yayılan oval tasarım yerini bazı noktalarda keskin hatlara bıraksaydı daha çekici bir hal alabilirdi. Ama yinede Corsa OPC yolda kendini belli ediyor.
Aracın içerisinde aliminyum pedallar, OPC logolu deri direksiyon simidi, mavi renk detayları ile gösterge tablosu, kırmızı renkteki ibreler ile spotifliğe vurgu yapan Corsa OPC, Recaro marka gayet iyi olan spor koltukları ile sizi sarıyor. Bu detaylar ile sürüşe başlamadan yerine gelen keyfinizi biraz ufak yan aynalar ve görüş açınızı daraltan sütunlar törpüleyebilir.
Spor aksesuarların yanında standart donanımında ABS, ESP, HSA (yokuş kalkış desteği) , ayarlanabilir koltuk ve direksiyon, yol bilgisayarı, hava yastıkları (ön,yan,perde) ve hız sabitleme sistemi gibi bir çok özellik bulunuyor.
Sürüş
Aracı kullanırken, bozuk yollarda sarsıntıyı çok hissettiriyor. Dikkatli kullanmaz iseniz biraz seke seke yol alabiliyorsunuz. Yumuşak debriyaj pedalı bir diğer olumsuzluklarından. Aracın hakkını verip yüksek hızda seyrederken yalıtım konusunda biraz daha iyi olabilirmiş diyorsunuz. Ama bütün bunları Corsa OPC ‘nin mükemmel diyebileceğimiz direksiyon tepkisi ve netliği unutturuyor. Ateşli hatchback bir modelde aranan en önemli özellik yolda sizin sürüş karakterinizi yansıtmasıdır. İşte Opel Corsa OPC bunu başarıyor. Bu manevra kabiliyeti iyi bir yol tutuş ve motor sesi ile birleşince sürüş konusunda istediğinizi alıyorsunuz.
Performans
1.6 litrelik motor beklentileri aşıyor. Diğer Opel modelleri olan Astra ve Meriva OPC ‘de de kullanılan motor yeni Corsa OPC ‘nin yeni kimliğiyle adeta bütünleşmiş. Performansta tek dezavantajı ani kalkışlarda. 0-100 km/s hızlanması ilk iki vitesi patinajla tamamlandığı için biraz fazla: 7.7 saniye. Daha önce konuk ettiğimiz Type-R ve Clio RS gibi düşük devirlerde uslu uslu yol alan araç gerçek kimliğine 4000 d/d ‘den sonra bürünüyor. 192 beygirlik güce 5500 d/d ‘de ulaşan Opel Corsa OPC 1980 d/d sonrası 230 nm tork üretiyor. Sert kalkışlara alışırsanız bu güç ile 2.0 litrelik araçları bile zorlayabilirsiniz. Kontrolü mükemmel direksiyon ile virajlar ve ani manervralar sizin için artık önemsiz detaylar.
Opel Corsa OPC yakıt konusunda fabrika verisinden fazla yakıyor. 100 km’de 9.3 litrelik tüketimi fazla gözüksede bu tarz bir aracı tercih ederken tüketim son bakılabilecek nokta.
Sonuç olarak Opel istediği tarzı Corsa OPC ‘de yansıtmayı başarmış. Şık tasarımı, sportif unsurları, manevra kabiliyeti, motor sesi ve en önemlisi performansı ile Corsa OPC yolda kendini her daim kendini belli eden bir araba.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.