Çanakkale Araç Kiralama

Çanakkale Kiralık Opel Antara

Çanakkale Kiralık Opel Antara

Çanakkale Kiralık Opel Antara
Tasarım:
Şık ve zarif hatlarıyla şehir hayatına uygun olan Opel Antara, aynı zamanda sağlam gövde yapısı, Artırılmış yerden yükseklik, etkileyici kavislere sahip büyük tekerlek kemerleri, çıkıntılı ön sis farları ve ön koruma plakaları ile alt gövdede tasarımında Antara’nın dayanıklılığı ve off-road uygunluğunu gösteriyor.
Modeli tasarlayanların ortak ideali dinamik görüntüye sahip bir model üretmek olsa gerek, otomobile ilk bakıldığında maceracı, heryere gidebilecek bir otomobil izlenimi veriyor.
İç mekanda üst sınıf bir sedan otomobil’in rahatlığını, şıklığını , teknolojisini taşıyor.Opel tasarımına sahip tüm cihazlar ve kontrol üniteleri açık bir biçimde yerleştirilmiş ve aracın içerisine dağıtılmış. Geniş, belirgin göstergeleri ile merkezi bir bilgi ekranına sahip orta konsolu, sürücü kabinine sürücü-odaklı bir görünüm veriyor. Dikkat çeken iç mekan özellikleri arasında, orta konsoldaki üç geniş yuvarlak havalandırma çıkışı ile Zafira’da olduğu gibi, bir uçaktaki itici kolu andıran belirgin bir şekle sahip el freni de sayılabilir.
Kapsamlı standart güvenlik paketi, ön hava yastıklarını, sürücü ve ön yolcu için hava yastıklarını, ön ve dış arka koltuklar için baş perde hava yastıklarını içeriyor. Beş koltuğun tümünde üç-noktalı emniyet kemerleri ve kafalıklar bulunuyor. Ön koltuklar emniyet kemeri gerdiricileri ve kemer kuvveti sınırlayıcıları ile donatılmıştır. Dış arka koltuklarda ISOFIX çocuk koltuğu hazırlığı bulunuyor.
Konfor ve Teknoloji :
Opel Antara’da rahat ve kolay bir yaşam tarzı sunulmak için geniş iç hacminin yanı sıra, sayısız bölmeleri ve akıllı ve pratik özellikleri görüyoruz.Yükseltilmiş oturma pozisyonları ve kullanılan geniş, parlak yüzeyleri ile ferahlık duygusu sağlanıyor. İç mekan hacmi oldukça geniş olan Antara, arkada kısımdaki 933 milimetrelik ayak mesafesi ile segmentinin en üstünde yer alıyor.
Gövde, bagaj bölmesinin kapağı altında 370 litrelik bir kapasiteye sahip. Kargo kapasitesi, arka koltuk sırası katlandığında 865 litreye ve tavana kadar hacime bakıldığında 1420 litreye çıkıyor. Arka koltuk arkası 60:40 oranında katlanabilme özelliğine sahip. Yük tabanının arkasındaki bir saklama kutusu, Astra ve Vectra station wagon modellerinden de zaten bildiğiniz opsiyonel FlexOrganizer sistemi gibi, bagaj bölmesinin pratik bir biçimde organizasyonunu sağlıyor.
Antara’nın iç mekanında, yolcu koltuğu altındaki çekmece, tavanda güneş gözlüğü muhafazası, ön koltuk sırtlıklarındaki ağlar, direksiyon simidinin sol tarafındaki kart tutucu, ön ve arka kol dayama desteğindeki saklama bölmeleri ile tekerlek yuvalarındaki saklama kutuları gibi sayısız saklama bölmeleri sunuluyor.
Bunlara ek olarak Antara, ön ve arkada elektrikli camlar ısıtmalı ön koltuklar, Quickheat ani ısıtma sistemi, ışığa duyarlı otomatik yanan ön farlar, otomatik katlanır elektrikli dış aynalar gibi konfor ayrıntıları ile sunuluyor.
Antara, araç-üstü eğlence amaçlı olarak, MP3-uyumlu ve CD 30 MP3 tipi bir stereo CD-Radyoya, yedi hoparlöre, direksiyon simidi üzerine yerleştirilmiş kontrollere ve mükemmel bir radyo alıcısı olan bir tavan antenine sahiptir.
Cosmo donanımında sunulan başlıca özellikler: 8 yönlü elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu, direksiyondan kumandalı radyo cd mp3 çalar, yol bilgisayarı, elektronik kontrollü klima, deri döşeme, ısıtmalı ön koltuklar, , hız sabitleyici, park pilotu, yağmur sensörü, deri direksiyon simidi, krom kapı kolları, sunroof, 18′ hafif alaşımlı jantlar, xenon farlar ve gümüş renkli tavan rayları sıralanabilir.
Opel Antara Yolcu Otomobili mi? Off-road Otomobili mi?
Beş milyon kilometreyi aşan testler sonucunda üretime geçen Opel Antara akıllı dört-çeker sürüş sistemine sahip. normal yol koşullarında önden çekişli sürüşün düşük yakıt tüketimi ve performans gibi yararlarını, zorlu yol koşullarında dört-çeker aracın çekiş gücü ve manevra yeteneğiyle birleştiriyor. Antara, normal koşullar altında önden çekişli bir otomobil olmakla birlikte, gerektiğinde saniyeden daha kısa bir sürede güç 50:50 oranında ön ve arka akslara dağıtılarak 4 çeker sürüşe geçiyor
Akıllı dört tekerlekten çekişli sürüş sisteminin kalbini, elektronik olarak kontrol edilen arka aks bağlantısı oluşturuyor. Bu bağlantı, arka tekerleklere güç transferi gereksinimini algılıyor ve tam olarak gerekli tork miktarını arka tekerleklere aktaran bir debriyaj gibi çalışıyor. Bu işlem saniyeden daha az bir sürede gerçekleşiyor ve ABS, Çekiş Kontrol Sistemi ve ESP’den oluşan entegre sürüş sistemleri tarafından kontrol ediliyor. Bağlantının anlık dinamik reaksiyonuna bağlı olarak, dört tekerlekten çekişli sisteme olan transfer sürücünün herhangi bir girdisi veya katkısı olmadan gerçekleşiyor.
Frenleme sistemi, geniş ve dengeli havalandırmalı disk frenlerinden ve dört-kanallı ABS’den oluşuyor. Ani fren durumlarında Hidrolik Fren Destek Sistemi devreye girerek duruş mesafesini kısaltıyor. Modern ESP sistemi, Yokuşta İniş Kontrolü (DCS) dahil, pek çok ilave fonksiyon sunuyor. Yokuşta İniş Kontrolü dik yokuş inişlerinde bile, sürücünün frenlemesine gereksinim duyulmadan, güvenli bir biçimde sabit bir hızın korunmasına izin veriyor. Başka bir güvenlik özelliği olan Aktif Devrilme Koruması (ARP), tekerleklere bireysel olarak milisaniyeler içerisinde yüksek frenleme basıncı uygulayabiliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.