Çanakkale Araç Kiralama

Çanakkale Kiralık Mitsubishi Lancer

Çanakkale Kiralık Mitsubishi Lancer

Çanakkale Kiralık Mitsubishi Lancer 
Yepyeni köpekbalığı tasarımıyla Mitsubishi Lancer üst sıraları zorlamak istiyor. Bir önceki nesli uygun bir fiyatla satılmasına rağmen beklentileri giderememişti. Artık yenilenen tasarımı ile Avrupa ve Japonya ‘da en çok satanlar listesinde başı çeken Civic ve Corolla ‘yı zorlamak istiyor.
Görünüm
Güzel bir görünüme sahip araç yolda kendini belli eden türden. Mitsubishi Lancer ‘ın reklam kampanyalarında söylendiği gibi araç özellikle ön tasarımıyla bir köpekbalığı gibi görünüyor. Tasarımda güzel bir görüntü söz konusu olsada aynı şeyi yaratıcılık açısından söyleyemeyeceğim. Çünkü yeni model Lancer ön tarafta Volvo, arka tarafta ise Alfa Romeo 159 modellerini anımsatıyor. Ama kendine özgü çizgisini asla kaybetmiyor. Bir Japon aracı olduğunu rahatlıkla belli ediyor. Önceki modeline göre tamamen değişimi, agresif ve güzel görünümü en büyük artısı. Son olarakta böyle bir tasarıma bu egzoz kimin fikri merak ediyorum?
İç Mekan
Selefinden 35 mm daha uzun olan yeni Lancer ‘ın uzunluğu 4570 mm. Yüksekliği ise 1490 mm olan araç iç mekan genişliğinde gerek diz mesafesi gerek baş yüksekliğinde fazlasıyla cömert. Bu geniş mekanda sade bir kokpit sizi karşılıyor. Ergonomik dizilime sahip kumandalar kolay anlaşılabilir nitelikte. Hız ve devir göstergelerinin ortasında yer alan yol bilgisayarında mesafe, ortalama hız, ortalama ve anlık tüketim gibi verileri görebiliyorsunuz. Toyota Corolla ve Honda Civic modellerini geçmek için elinde liste ile hırslanan yeni Lancer malzeme kalitesiyle biraz geri planda kalıyor. Sert plastik kaplamalar ve kaplamaların birleştiği noktalarda gözüken vasat işçilik yakışıklı sedana yakışmamış. Çünkü rakipleri iç mekanda kaliteyi yüksek tutuyor.
Anahtarlıktaki düğmeye iki kere basıldığında otomatik açılan bagaj kapağının hacmi ise 400 litre.
Sürüş
Sürüşde tek sorun yalıtım oluyor. Aracın içerisinde yol sesi, motor gürültüsü ve rüzgar özellikle yüksek hızlarda adeta size eşlik ediyor. Ama tek sorun bu. Yeni Lancer ‘ın süspansiyonu darbeleri emme konusunda yetenekli. Zaten iyi bir yol tutuşa sahip araç sessiz,darbe emmeli süspansiyonuyla da yeterli bir konfor sunuyor. Beklentiler direksiyon tepkilerinin daha net olacağı yönünde olsada araç normal bir tepkilenmeye sahip. Bu sert manevra yapmak isteyenleri biraz üzebilir.
109 beygir gücündeki Mitsubishi Lancer 1.5 M/T 0-100 km/s hızlanmasına 11.6 saniyede ulaşıyor. 4000 d/d ‘de 143 maksimum tork üreten yeni Lancer M/T ‘nin son hızı ise 191 km/s. Tüketim konusunda iddialı olan araç 100 km mesafede fabrika verisinden yalnızca 0.2 litre yakarak 6.6 litre tüketiyor.Bunlarla beraber direksiyon tepkisi, sert olmayan süspansiyon sistemi de düşünüldüğünde aracın performanstan önce yeterli konforu ve tüketimi hedeflediği görülüyor.
Donanım
Araç Inform donanımında ABS+EBD,BA(Fren Desteği), ISOFIX, klima, MP3 çalar r-CD, 16 inç çelik jant, ön-yan-perde hava yastıkları, sürücü diz hava yastığı,manuel ayarlanabilir sürücü koltuğu gibi özelliklere sahip fark vererek alınabilen İnvite donanımında ise ASTC (Stabilite ve kayma önleyici), müzik sistemi kontrollü deri direksiyon, tam otomatik klima, bluetooth ve bir çok özellik bulunuyor. Yeni Mitsubishi Lancer ‘ın en pahalı versiyonu olan 143 beygirlik CVT şanzımanlı .
Sonuç
Şık, agresif ve güzel tasarımıyla Kompakt modeller arasında en güzel görünüme sahip araç süspansiyon konforu, makul tüketimi, geniş hacmi ve sportif motor sesi ile tercih sebebi. Yukarda belirttiğimiz gibi iç mekan kalitesinde rakiplerinden biraz geri kalıyor. Yalıtım konusunda da daha iyi olabilirdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.