Çanakkale Araç Kiralama

Çanakkale Kiralık Mercedes S 500, BMW 750i, Lexus LS 460

Çanakkale Kiralık Mercedes S 500, BMW 750i, Lexus LS 460

Çanakkale Kiralık Mercedes S 500, BMW 750i, Lexus LS 460
Toyota’nın yenilenmiş teknoloji harikası Lexus LS 460 modeli uzay gemisini andırıyor. Dördüncü denemede S 500 ve 750i’nin tahtını devirebilecek mi? TRaraba.com sizin için araştırıyor.
LS 460 4. hamlede sadece istatistiklerde yer almayacak, emniyet, konfor, ekonomi ve dinamik konularında öncü olmak istiyor. 624 sayfa kalınlığındaki kullanma kılvazunda LS 460 sonruz teknolojı püskürüyor. Aksesuar listesinde yer alan bazı ekstra’lar rakip’lerde hiç yok veya varsa abartılmış yüksek fiyata alınabiliyor.
Sıradan Lüks’ 10000 Avro fazla istiyorlar

Avrupa için sıradan lüks olan aksesuarlar için almanlar 10000 fazladan istiyorlar. LS 460′da Multimedia merkezi, DVD navigasyonu, CD-değiştiren alet, geri vites kamerası ve ses ile emir verme sistemi bile taban fıyatın içinde. İlk olarak piyasa’da duran arabayı tanıyan ve 0′a kadar frenleyen mesafe ayarlama tempomatı ile yakın mesafe radar’ı bulunuyor. Ayrıyetten Pre-Crash (kaza önleme) sistemi araba yolundan çıkmasını engelliyor ve park ederken yardım ediyor.
Mercedes ve BMW lüks’ün kalitesini daha iyi sunuyor. Direk karşılaştırmada Lexus’un kabini ne asil nede değişik tarzı var. 399 Kilo azami yükleme 4 büyüğe ve birazcık bagaja ancak yetiyor. Arkada oturanlar sevinebilirler, elektrikli ayarlanan koltuklar ve multimedya sistemi uzun yolu bile zevke dönüştürüyor.
Yaylar limitde
2,1 ton ağırlığındaki LS 460 Sağlam ve geniş yollarda nazik şekilde pamuk gibi havalı yaylarının üzerinde kayıyor ve Rüzgar sesini çok kıbarca kesiyor. Ama en ufak sürücü veya yol hatasında yolcuların zevkini birden bire kaba ve gürültülü teker sesi ile kaçırıyor. Ara yollarda hava yayları çok çabuk limitine ulaşıyor.
Yolcuların miğdesine daha sağlıklı olan demir yaylı BMW, ufak yol veya sürücü hatasında kaportasını sallamıyor. Direksiyonu özenli olduğundan dolay BMW’yi yolda kontrol etmek zor değil bundan dolay geniş araba sürücüye daha küçük geliyor. BMW’de bu direksiyon ile rahatlıkla daha hızlı sürebilir ama Lexus LS 460′ın ağır hissiz direksiyonu şoföre mesafe koyuyor.
Mercedes rahat bir gemi gibi aynı virajlarda akrobatik yetenekleri var. Sayısız koltuk ayarları, rahat döşemeler, içlerinde en sessiz ve nerdeyse tüm yol bozukluklarını yutan hava yaylarından dolay Mercedes’i hiç kimse geçemez. Bundan dolay en rahat ve konfor’lu yolcu arabası Mercedes.
Mercedes motoru iyi beslenmiş
Mercedes’in 5,5 lik V8 motoru rakiblerine bakarak gazı daha iyi alıyor. Motor’un sakın çalışması ve şanzımana gücünü titreşimsiz aktarması’da önemli faktörler. Bundan dolayı Lexus yeni modeline 8 vites otomatik şanzıman takti. Bu yeni şanzıman aynı az benzin yakacakmış ve motorun devirini düşük tuttuyu için daha rahat çalıştıracakmış. Gerçekten’de pratikte Lexus daha az yakıyor ve motor daha sakin çalışıyor, tabiki gaz’a fazla yüklenilmezse. Normalinde çok sakin çalışan Lexus Maksimum torka 4100 devirde ulaşıyor ve gerektiğinde 2 vites birden düşürüyor, buda gereksiz fazla yakıta mal oluyor.
Bu konuda BMW aynı seviyede hareket ediyor. Diğer konularda 6 vites ZF-otomatik şamzıman başka desavantaj getirmiyor ve eskisine bakarak gaz pedaline yüklendiğiniz zaman ani hareketler yapmıyor. Bu konuyu en iyi anlayan 7 vitesliotomatik şanzımanlı Mercedes. Vites değiştiğinde yüksek konfor ve harika çalışan motor-şanzıman mekanizmasından dolayı ki elde edilen sakin ve rahatlık benzin yakıtını bile rahatlatıyor.
Lexus sözünde sadece kısmen durdu
Yüksek hedefini Lexus şimdilik sadece kısmen gösterebiliyor. BMW’nin karşısında yenilgiye uğradığına rağmen, Lexus finale girme hakkını kazanıyor. Sadece Mercedes’i anlatdığımız sebeblerden dolayı Lexus’un yenemeyeceği rekabet. Mercedes’in yüksek fiyatı hariç neredeyse hiç desavantajı yok. Lexus’un uygun alış fıyatı, bol aksesuarı ve sonsuz teknolojisi, yerine yerleşmiş alman aslanlarını bundan sonra düşündürmesi gerekiyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.