Çanakkale Araç Kiralama

Çanakkale Kiralık Mazda BT-50

Çanakkale Kiralık  Mazda BT-50

Çanakkale Kiralık  Mazda BT-50
Dış tasarımı, performanstaki verimini simgeleyen Mazda BT-50, sağlamlığının yanı sıra çok yönlü kullanışa da olanak tanıyor. BT-50 ile ister arazide, ister otobanda isterseniz şehiriçi ortamında rahatlıkla kullanabileceğiniz bir araç.
Daha şık dış hatlar, yakıt verimliliği ile ön plana çıkan kuvvetli motor, Off-Road özellikleri yüksek güçlü şasi ve kaliteli malzemelerden üretilmiş konforlu iç mekana sahip olan yeni BT-50, segmentinde oldukça iddialı bir araç olarak göze çarpıyor. Mazda’nın sınıfında iddialı Pick-Up modeli Mazda BT-50, hızla gelişen otomotiv sektörüne uyum gösterebilmek için tepeden tırnağa yenilendi.
Daha modern çizgiler, daha konforlu iç mekan ve daha kuvvetli bir şasiye kavuştu. BT-50, köşeli ve düz yüzeylerin sakin bir şekilde işlendiği dış tasarım klasik pick-up tadı ile güncelliğin nasıl yakalanabileceğini ispat etmek için düşünülmüş gibi.
Mazda BT-50′de daha dinamik bir duruş sağlayan yüksek kapılar ve paneller, yan basamaklardaki renk uyumlu kapaklar gibi ayrıntılar dış tasarımda göze ilk çarpan özelliklerden. Pick-up’ın içinde de ise yeni renkler ve döşemeler ile birlikte yeni gösterge paneli dikkat çekiyor. Mazda BT-50′lerde bulunan yeni yüksek basınçlı 2.5 litrelik dizel motor yüksek torku sayesinde kullanımı kolaylaştırıyor.
Aynı zamanda sessizliğiyle de dikkat çeken motor 5 ileri vites düz şanzımanla kombine edilmiş. Geliştirilmiş süspansiyon, yük bölümünün boş ya da dolu olmasından bağımsız olarak, yol tutuşu ve sürüş keyfini artırıyor. Ayrıca aynaları ve tamponları daha iyi bir aerodinamik için yeniden tasarlanan BT-50′de, 4-çekerli sürüş sisteminin arazi kabiliyeti de geliştirilmiş.
Mazda BT-50′nin yeni özellikleri arasında ABS ve arka tekerlekler üzerinde büyük ağırlıklara göre özel olarak tasarlanmış EBD gibi geliştirilmiş güvenlik sistemleri de yer alıyor. Erişilebilir depolama alanı ile gösterge paneli, yenilikçi klima kontrolü ve modüler ses sistemiyle Mazda BT-50, bir otomobilin sunduğu pek çok konforu ferahlık ve çok yönlülük ile birlikte sunuyor.
5075 mmuzunluğa ve 2090 mmgenişliğe sahip olan bagaj bölümü arka kapağın yatırılması ile daha uzun eşyaların taşınmasına da imkan tanıyor. BT-50 1086 kg’lik taşıma kapasitesine sahip.
Güçlü motor, etkili dört çeker sistem
Mazda BT-50′de 143 HP güç ve 330 Nm tork üreten 2.5 lt dizel güç ünitesi görev yapıyor. Bu motora ise sadece 5 ileri manuel şanzıman eşlik ediyor. BT-50′de kullanılan dört çeker sistemi oldukça etkileyici ve üstün meziyetlere sahip.
Vites kolunun yanındaki arazi takviyesiyle arkadan itiş (2WD), 100 km/s’e kadar dört çeker (4WD High) ve 40 km/s’e kadar dört çeker (4WD low) gibi seçeneklerle BT-50′nin her türlü koşulda üstün çekiş performansına ulaşılması sağlanıyor.
Ayrıca ana hedefi yük taşımak olan bir aracın yaprak yay şeklindeki süspansiyonları da ona göre ayarlı, yani tümseklerde biraz zıplamaya alışmak gerekiyor.9.0 lt/100 km yakıt tüketen BT-50′nin rakipleriyle karşılaştırıldığında biraz daha ekonomik olduğu görülüyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.