Çanakkale Araç Kiralama

Çanakkale Kiralık Hyundai i40 Sedan

Çanakkale Kiralık Hyundai i40 Sedan

Çanakkale Kiralık Hyundai i40 Sedan
Daha önce sizlere haberini yaptığımız, Daha önce sizlere haberini yaptığımız, Hyundai’nin D Segmentine yeni modeli i40’ın Sedan versiyonu Barcelona Motor Show’da ilk kez görücüye çıktı. Mart ayında Cenevre’de Station karoseri ile dünya prömiyerini gerçekleştiren ve otoritelerden geçer not alan i40, Sedan Karoseri ile de büyük beğeni topladı.
Hyundai i40 özellikle Avrupa Pazarı hedef alınarak Almanya Rüsselsheim’da bulunan Hyundai Avrupa Ar-Ge Merkezi tarafından geliştirildi. Hyundai’nin D Segmenti’ndeki yeni modeli, markanın “New Thinking. New Possibilities – Yeni Yaklaşım. Yeni Olanaklar” anlayışı çerçevesinde piyasaya sunduğu ilk model olma özelliğinde.
D Segmenti’ndeki rekabeti kızıştıracak Hyundai i40 Sedan, 2011 yılının son çeyreğinde satışa sunulacak. 4.74 metre uzunluğundaki yeni model ücretsiz yol yardımı, ücretsiz Check-up ve garanti ayrıcalığı sunarak markaya sektörde farklılık kazandıran “5 Yıl, Üçlü Bakım Paketi” ile müşterilerle buluşacak. versiyonu Barcelona Motor Show’da ilk kez görücüye çıktı. Mart ayında Cenevre’de Station karoseri ile dünya prömiyerini gerçekleştiren ve otoritelerden geçer not alan i40, Sedan Karoseri ile de büyük beğeni topladı.
Hyundai i40 özellikle Avrupa Pazarı hedef alınarak Almanya Rüsselsheim’da bulunan Hyundai Avrupa Ar-Ge Merkezi tarafından geliştirildi. Hyundai’nin D Segmenti’ndeki yeni modeli, markanın “New Thinking. New Possibilities – Yeni Yaklaşım. Yeni Olanaklar” anlayışı çerçevesinde piyasaya sunduğu ilk model olma özelliğinde.
D Segmenti’ndeki rekabeti kızıştıracak Hyundai i40 Sedan, 2011 yılının son çeyreğinde satışa sunulacak. 4.74 metre uzunluğundaki yeni model ücretsiz yol yardımı, ücretsiz Check-up ve garanti ayrıcalığı sunarak markaya sektörde farklılık kazandıran “5 Yıl, Üçlü Bakım Paketi” ile müşterilerle buluşacak.
Hyundai Motor Europe Kıdemli Başkan Yardımcısı Allan Rushforth, Hyundai i40’ın dünya prömiyeri ile ilgili yaptığı konuşmada, i40’ın Station Modeli’nden sonra Sedan’ı ile de aynı ilgiyi kazanacağından emin olduğunu söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: “Sedan modelimiz de Station modelimiz gibi üstün işçilik kalitesi, konfor ile düşük tüketim oranları ve etkileyici tasarıma sahip. D Segmenti müşterilerinin beklentilerinin karşılığını en iyi şekilde verecek i40’ın segmentinde rekabetin sınırlarını yeniden belirleyeceğini hepimiz görüyoruz. i40 için yüksek ancak ulaşılabilmesi mümkün hedeflerimiz var. Sedan ve Station olarak toplamda yıllık 60 bin adetlik satış hedeflediğimiz i40, sadece 2011 yılı sonuna kadar bize Avrupa Pazarı’ndaki payımızda yüzde 3’lük artış sağlayacak”
Etkileyci Dizayn
Hyundai’nin “akıcı tasarım” anlayışı ile şekillenen i40 Sedan, markanın karakteristik çizgilerini taşıyor. Hyundai’nin i40’dan önce iX35, iX20 ve Veloster modellerinden tanıdığımız ve bu modellere tasarım konusunda ödüller kazandıran yeni çizgiler, i40 Sedan’da da bizi etkilemeyi başarıyor. Hyundai’nin “ix-onic” Konsepti’nde tanıttığı yeni tasarım anlayışı ile ilgili olarak tasarımcılar; doğadan ilham aldıklarını ve bu tasarım ile birlikte Hyundai modellerinin daha fazla dinamizm kazandıklarını belirtiyor.
Hyundai i40’ın tasarımındaki anahtar kelimeler “Modern Akıcılık” ve “Premium Esinti” olarak açıklandı. Akıcı tasarım anlayışı çerçevesinde, gövdeyi kanat tarzında detaylarla sofistike bir kostümle donatan tasarım ekibi, i40’a aynı zamanda güçlü ve modern bir görünüm de kazandırdı.
Hyundai Motor Europe Tasarım Şefi Thomas Bürkle; “i40’ın tasarımında keskin, iddialı ve akıcı çizgiler kullandık. Tipik 3 boyutlu sedan anlayışının dışına çıkarak, i40 Sedan’a Station’da da olduğu gibi son derece sportif bir görünüm kazandırdık. Alçak ve uzun tavan çizgisi ile sportif coupe görünümüne kavuşan i40 Sedan, tasarımı ile de segmentinde farklılık yaratacak bir otomobil.”
Sadece etkileyici görünümü ile değil, şaşırtıcı boyutları ile de segmentinde öne çıkacak i40 Sedan, 2,77 metrelik dingil mesafesi, iç mekanda ise sınıfında en iyi baş (1025 mm), omuz (1455 mm) ve bacak (1170 mm) mesafesini sunuyor. Bu ölçülerle Hyundai i40 Sedan, D Segmentinde en ferah ve konforlu sürüşlerin vazgeçilmezi olmayı garanti ediyor.
Tasarım Şefi Thomas Bürkle i40 Sedan ile ilgili sözlerini şu şekilde noktalıyor; “Dış dizaynda olduğu gibi, i40 iç mekanda da akıcı tasarım anlayışının çizgilerini taşıyor. Sürücü ve yolcuya kullanışlı ve aynı zamanda da konforlu bir iç mekan sunan i40, bununla birlikte kalitede de en iyisini sunuyor.”
Güç Üniteleri
Hyundai i40, ikisi benzinli ve ikisi dizel olmak üzere toplam 4 motor seçeneği sunuyor. Her biri Euro5 standartlarında olan motor seçenekleri 115 HP ile 177 HP arasında güçlere sahip. Uzun tork eğrilerine sahip motorlar i40’a keyifli bir sürüş kazandırıyor. Hyundai i40 aynı zamanda düz ve otomatik vites seçeneklerini de müşterilerine sunuyor.
D Segmenti’nin Avrupa Pazarı’nda yüzde 75’lik kısmını oluşturan dizel tercihinde i40, 1,7 litrelik 136 HP gücündeki motoru ile model içinde en yüksek satış adedini hedefliyor. Hem kişisel hem de filo satışlarında Avrupa’da en popüler tercihin 1,7 litrelik dizel motor olmasını bekleyen Hyundai Yetkilileri, benzinli/dizel dağılımında ise yüzde 65/35 oranında satış ön görüyor.
Ülkemizde ise D Segmenti’nde ilk defa 1.6 litrelik alternatif sunmaya hazırlanan Hyundai, bu motor seçeneği ile segmette yüksek adetli satışlar hedefliyor. Düşük vergi diliminde segmentinin avantajlı bir seçeneği olacak 1.6 litrelik GDI teknolojisine sahip motor, güç ve tüketim konusunda öne çıkıyor. Uzun tork eğrisi ve 135 HP’lik gücü ile 100 km’de ortalama sadece 6 litre yakıt tüketimi sağlayan motor, kilometrede 149 gr’lık emisyon değerine sahip. 6 ileri düz vites seçeneği ile satışa sunulacak Gamma Serisi 1.6 Litrelik GDI Motor seçenekli i40 Sedan, segmentinde rekabette öne çıkacak model olarak da dikkatleri çekiyor.
Hyundai’nin tamamen yeni 4 silindirli 2 litrelik GDI motoru da i40 ile gün ışığına çıkıyor. Mükemmel sürüş zevki sunmak üzere yüksek tork değerine sahip yeni motor yüksek gücü ile birlikte düşük tüketim değerleriyle de dikkat çekiyor. 177 HP güç ve 213 Nm tork değerine sahip motor ortalama 6,8 litrelik tüketim ve 159 gr/km emisyon değerine sahip. 0’dan 100 km/s hıza otomobili sadece 9,7 saniyede çıkaran motor, performans ve verimliliği aynı anda sunuyor.
Çevreci Karakter
Hyundai i40’ın çevreci karakteri, markanın Blue Drive Programı ile şekillendirildi. Entegre Stop & Go sistemi, yuvarlanma direnci düşük lastikler ve Alternatör Yönetim Sistemi’nin sunulduğu i40, bu sayede segmentinin en çevreci modeli ünvanını da elde ediyor.
Blue Drive Teknolojisi ile 1.7 litrelik 115 HP gücündeki dizel motor ortalama 113 gr/km emisyon değeri ve 100 km’de 4,3 litrelik yakıt tüketimi sunuyor. Uzun vadede sürdürülebilir bir yaklaşımla çevre konusundaki duyarlılığını i40 modellerindeki motor seçenekleri ile sergileyen Hyundai, sınıfında çevre dostu tanımının da sınırlarını değiştiriyor.
Düşük Gürültü Seviyesi
Dizel motorlu i40 modelleri için geliştirilen yeni akustik paketi ile Hyundai daha sessiz bir sürüş sunuyor. Geliştirlen akustik paketi ile araç içindeki gürültü seviyesini belirli bir frekans ile sınırlayan i40, bu sayede sürüş esnasında motor ve yol sesini iç mekana minimum düzeyde yansıtıyor.
Daha sessiz ve konforlu bir sürüş sağlayan Akustik paket sayesinde i40, gürültü kirliliğine karşı da duyarlılığını sergiliyor. Özel halı kaplaması, ses izolasyon katmanları ve kumaş davlumbazlar ile i40; yol, motor ve egzoz sesini iç mekanda yüzde 20 daha aza indiriyor.
Yüksek Teknoloji
Hyundai i40 standart olarak sunduğu teknolojik donanım seviyesiyle de farklılışıyor. Akıllı park asistanı, şerit takip sistemi, bluetooth bağlantılı müzik sistemi, tam boy navigasyon ve geri görüş kamerası gibi birçok özelliğe sahip i40, aynı zamanda elektronik park freni, soğutmalı ön koltuklar, elektrikli yatar ve ısıtmalı arka koltuklar, otomatik ön cam buğu çözücü ve ısıtmalı direksiyon simidi gibi opsiyonları da D Segmentine kazandırıyor. Gündüz farları, opsiyonel Xenon farlar, supervision gösterge paneli ise i40’ı farklı kılan diğer teknolojik özellikler.
Güvenlik
En güncel aktif ve pasif güvenlik sistemlerinin kullanıldığı i40’da sürücü ve yolcular için güvenlik maksimum seviyede tutuldu. ESP, ABS, Yokuş Kalkış Desteği, VSM (Araç Stabilite Sistemi), Fren Destek Sistemi ve Acil Durum Flaşörleri aktif güvenlikte i40’ın sunduğu başlıca donanımlar. Pasif güvenlikte de standartları zorlayan i40 Avrupa yollarında 9 hava yastığını standart olarak sunuyor.
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.