Çanakkale Araç Kiralama

Çanakkale Kiralık Honda Civic & Opel Astra

Çanakkale Kiralık Honda Civic & Opel Astra

Çanakkale Kiralık Honda Civic & Opel Astra
Türkiye ‘de gözde olan markaların sedanları Civic ve Astra hünerlerini sergiliyor.
Büyük boyutuyla dikkat çeken Opel Astra Sedan rakibi Honda Civic Sedan ‘dan 4 cm daha uzun. Büyüyen boyutlar çoğu araçta hantal bir görünüm sergilerken Astra Sedan güzel görüntüsünden hiç bir şey kaybetmiyor. Çekici bir otomobilde stop lambaların durgun yapısı biraz sırıtıyor. Astra Sedan geniş bagajını yüksek omuzları sayesinde araca tasarım noktasında iyi entegre etmeyi başarmış. Agresif yüzlü Civic Sedan ise özellikle ince yapısının nedeniyle Astra Sedan ‘a göre daha aerodinamik. Araç, Astra ‘dan daha kısa olsa da 4545 mm uzunluğuyla bir sedana göre gayet yeterli. Ancak büyük boyutları bagaj konusunda kendisini gösteremiyor. 390 litrelik alan Astra Sedan ın bagajından 100 litre daha az. Daha geniş bagajıyla rakibiden başarılı olan Astra Sedan ise kullanışlılık konusunda kullanıcıyı resmen ters köşeye yatırıyor. Bagajı sadece içerden açabiliyorsunuz. Anahtarla otomatik veya bagaj kapağı üzerinden açamıyorsunuz. Mecburen orta konsola yönelmeniz gerek.
Elinizde kişisel eşyalarınızla koltuğa oturduğunuzda Astra ‘da ne yapacağınızı şaşırırken Civic Sedan iç mekandaki genişliği ve kullanışlılığı ile rakibini bu noktada geçtiğini gösteriyor. Görüş açısı, güzel tasarımlı konsol, kaliteli döşeme, kullanışlı gözler ve yeni gösterge tabloları içerdeki havayı güzelleştiriyor. Bu konuda rakibinden kesinlikle daha iyi. Konfor olarak Astra Sedan daha başarılı koltukları ile uzun yolculuklarda asla yorucu olmuyor. Araçların süspansiyon sistemleri kıyaslandığında Astra Sedan, sertliği, darbe emişi, yol tutuşu ile Civic Sedan ‘dan daha başarılı. Honda Civic Sedan bozuk zeminlerde rakibinden daha tepkili.
Honda Civic Sedan ‘ın 1.6 litrelik motoru devrini aldığında “Japon İşi” olduğunu kanıtlıyor. Gaz pedalına dokunduğunuzda verdiği tepkiler çok iyi. Bu motor ile Civic 6500 d/d de 125 beygir güç ve 4200 d/d üstünde ise 152 Nm tork üretiyor. Vitesleri direksiyon üzerindeki kollardan değiştirmek ise performanslı sürüşle birlikte büyük keyif. Astra Sedan beygir gücü olarak rakibinin gerisinde kalıyor gözüksede bir denge söz konusu. 155 Nm maksimum tork güç üreten Astra motoru 0-100 km/s hızlanmasında rakibini az farkla geçilsede katlanan hızlarda geçit vermiyor. Birbirlerine çok yakın performanslara sahipler. Asıl fark pedala bastığınızda ortaya çıkıyor. Sürüş hissi daha atak ve agresif olan Civic ‘in yanında Astra daha sakin. Ayrıca Civic in otomatik şanzımanında geçişlerdeki konfor Astra dan iyi.
Sonuç olarak Astra Sedan başarılı süspansiyon sistemi, daha geniş bagajı, zengin fiyat seçenekleri ve az tüketimi ile rakibini az farkla olsa da geçmeyi başarıyor. Civic Sedan, Astra karşısında güçlü ve atak motoru, iç mekandaki konforu, güzel görüntüsü gibi artıları bulunsa da küçük bagaj ve fiyatlandırma gibi eksiler yüzünden geride kalıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.