Çanakkale Araç Kiralama

Çanakkale Kiralık Honda Civic Hibrid

Çanakkale Kiralık  Honda Civic Hibrid

Çanakkale Kiralık  Honda Civic Hibrid 
Görünüm açısından yeni jantlar, hafif spoiler görüntüsü ve bagaj kapağı üstündeki “hybrid” yazısı ile normal modelinden farkları bulunuyor. Japonya ‘da üretilen Civic Hibrid Türkiye ‘ye bir donanım seçeniğiyle sunuluyor. Bu paketin içinde standart olarak katlanabilir ve ısıtmalı yan aynlar, VSA, ABS, MP3′lü r-CD, otomatik klima, deri kaplı direksiyon simidi ve ön koltuk ısıtma gibi zengin bir donanım bulunuyor.
Honda Civic Hybrid elektrikli ve benzinli motorları birlikte kullanıyor.Türkiye ‘de satılan ilk hibrid araç olan Honda Civic Hibrid ‘in benzinli motoru 95 beygir güce sahip. Aracın motoru ise 1.3 litre hacimli i-VTEC ve 4600 d/d de 123 nm tork üretiyor. 15 kw elektrik çıkışı sunan elektrikli motor ise 2000 d/d de 20 beygir güce sahipken 0-1160 d/d de 103 nm tork üretiyor. Araç yeterli bir performansa sahip. Honda bu motoru besleyen akünün gücünü yüzde 30 civarında arttırmış.
Civic Hibrid ile 50 km/s ‘nin altında düşük hızda seyrederken elektrikli motor devreye giriyor. Ani hızlanmalarda Benzinli motor elektrik motor desteği ile yüksek hız supap ateşlemesi modunda çalışıyor. Yüksek hızda sabit seyrederken en başta belirtilen düşük hız subap zamanlaması moduna geçerek tüketimi en aza indiriyor. Eğer aracınızla 12 km/s hızın altına indiğinizde veya kırmızı ışıkta durduğunuzda kısacası sabit hızlarda olamayacağınız şehir içi trafiğinde benzinli motor devre dışı kalıyor.Frenleme esnasında benzinli motorun dört silindirinin supupları kapalı, ateşleme olmuyor. Frenlemede pedalın zor olan dozlamasına alışmanız gerekebilir. Elektrik motor hızlanma esnasında oluşan enerjinin neredeyse tamamını geri kazanıyor ve bunu aküde depoluyor.
4545 mm uzunluğa ve 1750 mm genişliğe sahip araç iç hacim konusunda üst sınıf modellerin rahatlığını sunabilmiş. Diz ve baş mesafesinde asla sıkıntı yaşamıyorsunuz. Buda değiştirilebilen direksiyon ve koltuk ayarlarını daha da rahat istediğiniz hale getirmenize olanak sağlıyor. İç mekanda tek sıkıntı çapraz görüş açılarında yaşanıyor. 350 litrelik bagaj hacmine sahip araçın iç mekanında malzeme kalitesi göze çarpıyor. Sadece görüntü olarak değil işlevli bir panelde tüm detaylara hakimsiniz. Direksiyon üzerinden müzik ve cruise control ayarlarına ulaşırken akünün şarjı, doluluk oranı gibi teknik detaylara devir göstergesinin solunda görebiliyorsunuz. Özellikle ülkemizde yollarda gergin olmamak elde değilken Honda Civic Hibrid sürüş sırasındaki sessizlliğiyle kullanıcısına adeta huzur veriyor. Yakıt tüketiminde ise 100 km mesafede 6.0 litre yakıt harcıyor.
Sonuçta çevreci bir otomobil olan Civic Hybrid sürücüsüne ekonomik olmanın yanında hacim, sürüş niteliği, zengin bir donanım vaad ediyor ve bunları başarıyor. Ülkemizde otomobillere uygulanan vergiler yüzünden fiyatı biraz yüksek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.