Çanakkale Araç Kiralama

Çanakkale Kiralık Ford – Kia – VW

Çanakkale Kiralık  Ford – Kia – VW

Çanakkale Kiralık  Ford – Kia – VW 
Ford yeni Galaxy’yi tek başına üretti, değişimlerini S-Max ve yeni çıkacak Mondeo’da da uygulayacak.
VW’yi rahatsız edecek bir rakib daha var, 3000 daha ucuza mal olan Kia Carnival. Bunların hepsi VW’nin pabucunu dama atmaya yetecek mi?
Iç hacmlerime bakarsak 18 cm daha kısa olan VW kesin yenilgiye uğruyor, Ford’da ikincilik ile yetinmek zorunda kalıyor. Günlük kullanımda Ford iyi kalitesi ile birinciliği kazanıyor. Kore’li Carnival aynı Ford gibi Fabrika 7 kişilik koltukları var. En büyük bagaj alanı 308 litre ile Ford’da. Kia ise sözde 750 kilo ağırlığında yük taşıyor, ama bu kadar yük 180 litre küçüklüğündeki bir bagaja sığması imkansız. Ford emniyet komusunda alıcıda en ufak şüphe bırakmıyor: Şoför tarafında diz için Airbag, arkadan çarpmayı önleyen Alarm ve Fren asistanı. Kia’da malesef küçük çocuklar bağlamak özel bir yapımı yok, ayrıyetten Fren asistanı’da bulunmuyor. Viraj’da dönen farlar(455 a‚¬) ve tekerlek hava kontröl sistemi (1505 a‚¬) yalnız Ford’da mümkün. VW sis farları için ayrıyetten 240 istiyor. Diğer rakiplerde sis farları dahil.
Konfor: Ford’un amörtisleri ve yayları spor ayarında. Yoldaki kasisleri VW gibi nazik şekilde yutmuyor. Kia’da bu konuda kendini kibar gösteriyor, yükü artıkça daha’da rahat sürülüyor. Buna rağmen Kia yolcular kendini o kadar rahat hisedemiyor, sebebi koltukların üst tarafı destek vermiyor ve göçmüş eski koltuğu andırıyor. Motor konusunda 3′ü arasında büyük fark yok.
Ford yeni Modeli ile şüphesiz kazanıyor. Konfor ve Sporcu olması eski kardeşi VW’yi bir generasyon geride bırakıyor ve hantal aile dolmuşu ön yargılarını kesin Çürütüyor. VW ama Kia’ya ikinciliği bırakmıyor. Kia 3000 daha ucuz olmasına rağmen yüksek servis fıyatı, pahalı sigorta ve abartılı yedek parça fiyatlarından dolayı daha pahalıya mal oluyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.