Çanakkale Araç Kiralama

Çanakkale Kiralık Fiorino, Nemo, Bipper

Çanakkale Kiralık Fiorino, Nemo, Bipper

Çanakkale Kiralık Fiorino, Nemo, Bipper
Tofaş 300 milyon Euro’ nun üzerinde yaptığı yatırımla Minicargo Projesi’ e imza atmıştı. Üç farklı marka ile satışa sunulan araçlar Fiat ile Fiorino, Citroen ile Nemo, Peugeot ile Bipper ismini almıştı. Her ne kadar aynı üretim olsada fiyat ,donanım, motor konularında tabiki farklılıkları var. Bunlara göz atalım bakalım hangisi daha öne çıkıyor ?
* Kıyaslayacağımız araçlar kombi versiyonlardır. Fiat Fiorino Combi MJET 1.3, Peugeot Bipper Combi 1.4 HDI, Citroen Nemo Combi 1.4 HDI.Tasarımlarında bir fark olmayan araçların renklerine bakıldığında Citroen Nemo’ nun daha çok seçeneği bulunuyor. Ama Fiat Fiorino fıstık yeşili rengi daha canlı duruyor. Peugeot Bipper’ da hardal sarısı rengiyle tercih sebebi.
Fiat’ ın Multijeti HDi’ lere karşı
Ortaklık burda bozuluyor. Herkes kendi yoluna. Her marka dizel motorları, donanımları ve ellerindeki tabelada fiyat listeleri bekliyor. Rekabette motorlar startı veriyor. Fiat’ ın ünlü Multijet motoru 100 km/s’de ortalama 4.5 litre yakıtla rakipleri ile aynı oranda yakıyor. Araçlar boşken virajlarda dikkat istiyor ama Citroen manevra kabiliyeti biraz daha iyi. Denge konusunda Nemo iyi olsada daha az hacimli 75 beygirlik Multijet motor 190 nm tork ile daha fazla performans gösteriyor.
Donanım
Güvenlik donanımlarında 3 araçta ABS standarken Fiorino’ da hava yastıkları “hava yastığı paketi” ile opsiyonel. Ama FPS (yangın önleme sistemi) standart. Peugeot Bipper Kombi’ nin en donanımlısı Outdoor paketi 26.650 liraya alınırken park yardımı, klima ve polen filtresi, yolcu hava yastığı, Bluetooth telefon kiti, sürgülü sol yan kapı opsiyonel donanımları . Fiorino Multijet Dynamic . Stil paketi ve Blue&Me, USB çıkışı, deri direksiyon ve direksiyondan Bluetooth kullanımı sağlayan opsiyonlar Fiorino’ nun Stil paketinde Radyo – CD MP3, Arka tamponda sesli park yardım sistemi, ön sis farları, alaşımlı jantlar, tavan rayları seçenekleri bulunuyor. Full donanımlı Citroen Nemo ‘nun X pack Güvenlikte AFU ( Acil fren destek sistemi) sunan paket rakiplerine göre daha iyi durumda. Şu varmı bu ekstramı diye sormaya gerek yok Nemo SX ‘de herşey var. Araçların üretimleri aynı olduğu için hacim, uzunluk gibi oranlar aynı.
Son Durum
Fiat Fiorino, Citroen Nemo, Peugeot Bipper üçüzlerinin son viraja girildiğinde tercih hafiften kendini belli ediyor. Servis ağının yaygınlığı, Multijet motoru ve Fiat’ ın ticari araçlardaki başarısı onu biraz parlatıyor. İlerde satacağınız zaman Fiat 2. el piyasasında daha değerli ve alıcısı daha fazla oluyor. Bu üçlünün satış grafiğinde de Fiat önde. Ama fiyatlara bakıldığında Citroen Nemo daha zengin donanım sunuyor. Aynı fiyatlarla Nemo’ nun donanımı tercih sebebi olabilir. Peugeot Bipper artan bir satış grafiğine sahip ve ayrıca dengeli bir araç olmasına rağmen 2008 için Fiat Fiorino bir adım önde.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.