Çanakkale Araç Kiralama

Çanakkale Kiralık Chevrolet Aveo

Çanakkale Kiralık Chevrolet Aveo

Çanakkale Kiralık Chevrolet Aveo
Chevrolet Aveo, artan yakıt fiyatlarındaki oynaklık nedeniyle LPG opsiyonlu araçlarla sürücünün ilgisini çekmeye çalışıyor. Aveo’daki LPG sistemi, 38 litrelik tank bagaj zeminine yerleştirildiği için bagaj hacminden bir şey eksiltmiyor.
Petrol fiyatlarındaki oynaklık, üstüne üstlük dünyada en pahalı yakıtın kullanıldığı Türkiye gibi bir ülkede araç sahipleri tasarrufun yollarını arıyor. Çok değil, bundan 10 sene önce en ideal çözüm dizel motorlu bir araca sahip olmakken, bugün markalar teknolojik atılımın da yardımıyla tüketicilere hibridten LPG’ye kadar çeşitli alternatifler sunabiliyorlar.
Son yapılan istatistiklere bakıldığında bu tasarruf isteği daha net bir şekilde kendini gösteriyor. Örneğin dizel araçlar şu an neredeyse benzinli araçları geçmek üzere. Kimi markalar ise bu tasarruf eğiliminin farkına vararak dizelin yanında LPG opsiyonlu araçları pazara sunuyorlar. O markalardan biri de Chevrolet…
Bu haftaki teste konu aracımız LPG’li Chevrolet Aveo Sedan. General Motors ve Daewoo işbirliğiyle geliştirilen Aveo, Chevrolet’nin küçük sınıftaki başarılı temsilcilerinden. İtalya’da başarılı şekilde uygulanan LPG sistemlerini Türk tüketicisi için Türkiye’de uygulayan Chevrolet, LPG opsiyonlu aracı satarken, Aveo’nun garanti koşullarını da değiştirmiyor.
İtalyan BRC firmasının ürettiği sıralı tip LPG sistemi kullanılan Aveo’nun 1.2 lt 72 HP ve 1.2 lt 94 HP gücündeki her iki motorunda da LPG opsiyonu bulunuyor. Aveo’nun fabrika çıkışlı LPG sistemi hem araca monte edilişi hem de kullanım açısından oldukça başarılı. 38 litrelik tank bagaj zeminine yerleştirildiği için bagaj hacminden birşey eksiltmiyor.
Sistemi açıp kapamaya yarayan küçük kumanda düğmesi ön konsolun sol alt bölümünde yer alıyor. Kumanda düğmesinin üzerinde yer alan ışıklar sayesinde gaz seviyesini rahatça takip edebiliyorsunuz. Öte yandan LPG’li Aveo’da, taksilere bindiğinizde burnunuza gelen gaz kokusuna rastlamanız da mümkün değil. Aracın LPG’li olduğunu sadece LPG kumandasına baktığınızda anlıyorsunuz. Hem benzinli hem de LPG’li araç kullanmak isteyenler için iyi bir seçenek olacağını düşündüğümüz Aveo’da LPG opsiyonlu modellerin ilgi çekeceğini düşünüyoruz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.