Çanakkale Araç Kiralama

Çanakkale Kiralık Audi S6

Çanakkale Kiralık Audi S6

Çanakkale Kiralık Audi S6
Audi yoluna emin adımlarla devam ediyor.R8 modeliyle 2006 ‘ya damgasını vuran Audi şimdi de iş ortaklarından Lamborghini’nin ,Gallardo spor aracında, adından çok söz edilen V10 motorunu kullanıyor.
İki yıl kadar önce “Biz araçlarımızı nakliyatta kullanılmaktansa sportif olarak görmek istiyoruz. Rakiplerimiz gibi ticari sınıfta yer almak istemiyoruz” diyordu Audi’nin Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ralph Weyler. Audi ‘nin çizgisi takdire değer.
Hem önde hem de arkada bulunan içeriden havalandırmalı disklerdeki caliper’ler siyaha boyanmış ve üstünde S6 amblemi yerleştirilmiş. Direksiyon ve süspansiyon da aracın gücüne göre tasarlanmış.Altı hızlı tiptronikten oluşan standart otomatik şanzıman, daha kısa vites değiştirme aralıklarına göre ayarlanmış ve çelik yaylı süspansiyon daha çevik ve daha direkt hareketler düşünülerek tasarlanmış.
Asimetrik / dinamik dağılımlı torku olan yeni nesil bir quattro sistemi araca en iyi biçimde çekiş olanağı sağlıyor.Sürücüler isterlerse iki aşamada, elektronik desteği kontrol etmek amacıyla ESP’yi kapatabilir ve Yeni Audi S6 ile daha spor bir sürüş keyfi yaşayabilirler.
Tüm bunların yanında aracın içi sürücüye son derece cazip bir ortam sunuyor. Örneğin, ön tarafta baş koyma yerleri sabitlenmiş yeni S koltukların yanı sıra arkadaki üç koltuk da kaplanmış. Aracın içinde dikkat çeken bir başka bir unsur ise dahili MMI kontrol sistemi.Sıra dışı hıza sahip bir aracın, yine aynı sıra dışı hızda durabilmesi gerekir. İşte bu nedenle Audi S6′nın 18 inç’lik yüksek performanslı freni var.19 inç’lik hafif metal alaşım jantlar beş kollu kanat şeklinde tasarlanmış.
5.2 litrelik motor hacminin 10 yanma odacığına dağılması, makine parçalarını yönetmeye yarayan millerin (camshafts) dört değişik baştan oluşması, 40 valf ve iki kademeli değişken emişi, motora gücünü veriyor. 10 silindir, sadece yüksek olanlarda değil, tüm devirlerde aynı seviyede güç elde etmek üzere tasarlanmış. Dakikada 6800′lük devirde araç zirveye ulaşarak 435 beygirgücüne çıkıyor. 540 nm’lik maksimum torka sadece 3000- 4000 devirde; 500 nm’ye ise 2500-5000 devirde çıkabiliyor. Son derece geniş olan rpm, aracın çekiş gücünün ana kaynağı. Audi S6 Avant saatte 100 km/s hıza 6.4 saniyede çıkıyor. Gelişmiş FSI benzinli direkt enjeksiyon sistemi sayesinde, motorun kısma valfı anlık olarak devreye giriyor ve rafine bir şekilde çalışabiliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.