Çanakkale Araç Kiralama

Çanakkale Kia Cee’d Sportywagon

Çanakkale Kia Cee’d Sportywagon

Çanakkale Kia Cee’d Sportywagon
Son derece sportif ve şık bir dış tasarıma sahip olan Kia Cee’d SW, yere sağlam basan, oturaklı bir otomobil imajı çiziyor. Ön yüzünden ve profilden hatchback versiyona çok benzeyen Ceed SW, arka tarafa doğru station wagon olmanın getirdiği tüm avantajları tasarımına yansıtmış.
Tavana kadar uzanan arka lamba grubu ve tavandaki raylar Ceed SW, nin hangi amaca hizmet ettiğini çok iyi yansıtıyor. Bazı Avrupalı rakipleri daha yumuşak çizgileri tercih ederken Ceed SW’nin buna pek yüz vermemesi onun kendi segmentinde farklı bir yere oturmak istediğini gösteriyor.
Kaslı ve diri görünen tasarımın bütünü, kapıların alt kısmında yaratılan oluklar, içeriye doğru basıkmış gibi duran bagaj kapağı, bombeli çamurlukları ile daha da belirgin kılınmış. Sade bir ön tasarıma sahip olan aracın bu bölümünde de kalite vurgulaması yapılıyor. Kia Cee’d Sportywagon, kendinden son derece emin bir şekilde yol olmaya devam ediyor.
Yere sağlam basan, oturaklı bir otomobil
GenİŞ ve büyük camlara, 4470 mm uzunluğa sahip olan bu aracın iç mekanına geçildiğinde ise, öncelikle iç genişlik dikkat çekiyor. 1790 mm genişliğinde, 1525 mm yüksekliğinde olan araç, 2650 mm’lik dingil mesafesi ile sınıfı rahatlıkla geçiyor zaten. Önde ve arkada sunulan geniş ve ferah alan, boyu 1.90 metre olan yetişkinler bile aracın her bölümünde rahat edebiliyor.
Orta konsol alüminyum görünümlü malzeme ile kaplanmış ve bütün kumanda düğmeleri bir araya toplanmış. Kendini aratmayan kumanda grubu, sorunsuz çalışan havalandırma ve müzik sistemi ailelerin keyfini yerine getirecek cinsten.
USB ve iPod bağlantısı ile bu keyif daha da artıyor. Sessizlik konusunda da sınıfından geride kalmayan cee’d SW, mekanik sesleri iç mekana yansıtmama konusunda da sorunsuz. Kaim ve üç kollu direksiyon simidi kullanım kolaylığı sağlıyor. Üzerinde bulunan müzik ve hız sabitleme sistemi kumandaları da rahat kullanılıyor.
Yan destekleri ile güven veren koltukların minder kalitesi de sorunsuz. Kaputun altında yer alan 1.6 lt’lik güçlü Common Rail dizel motor, hızlı aile babalarının da beğenisini kazanacak türden.Güçlü ve sportif görünmeyi başaran tasarımı ile Kia cee’d Sportwagon, güçlü motoru ve otomatik şanzımanıyla son derece şık ve sportif tasarımıyla dikkatleri üzerine topluyor.Sahip olduğu fiyat etiketi ile şov yapan cee’d SW, geniş bagaj ve yaşam alanı, ferah ve kolay kullanılan kabini, konforlu sürüş karakteri ile tam not almayı hak ediyor.
Doyumsuz dizel-otomatik keyfi
Kia Cee’da SW’de 90 HP’lik manuel şanzımanlı dizel versiyon ile başlayan seçenekler 115 HP’lik 1.6 lt dizel motor ve 4 ileri otomatik şanzımanlı versiyona kadar uzanıyor. 1.6 lt dizel motor 255 Nm’lik torku ile oldukça atak bir sürüş tarzı sunuyor. 0′dan 100′e 13.1 saniyede çıkan Ceed SW’nin son sürati 180 km/s. otoyol sürüşlerinde bu değere ulaşmakta zorlanmayacağını ispatlıyor.
Dizel motor ve otomatik şanzıman kombinasyonunun getirdiği yakıt tüketimi de başarılı. 100 km’de 6.6 lt ortalama yakıt tüketim sonucuna imza atan cee’d SW, 53 lt’lik yakıt deposu ile 800 kilometrenin üzerinde bir menzile sahip.
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.