Çanakkale Araç Kiralama

2020 RENAULT-NİSSAN

2020  RENAULT-NİSSAN

Renault-Nissan 2020 yılına kadar 10’dan fazla otonom taşıt çıkartmayı planladığını onayladı.
2020 RENAULT-NİSSAN
Renault ve Nissan 2020 yılına kadar 10’dan fazla otonom taşıt çıkartacaklarını duyurdu. Otonom teknoloji ana akım, kitle piyasasına yönelik, uygun fiyatlı otomobillere adapte edilecek. Bu modeller ABD, Japonya, Çin ve Avrupa’da önümüzdeki dört yıl içinde satışa çıkacak. Henüz modellerin isimleri açıklanmadı ancak yeni nesil Nissan Leaf bahsi geçen modellerden birisi olabilir. Otonom teknolojiye sahip yeni nesil Leaf, Tokyo otomobil fuarında IDS konsepti ile tanıtılmıştı. Renault-Nissan aynı zamanda bir dizi yeni bağlanabilirlik uygulaması çıkartacağını ve bunlarla insanların iş, eğlence ve sosyal ağlar ile daha kolay iletişimde kalabilmelerini sağlayacağını belirtiyor.
 
Firmanın Kaliforniya Silikon Vadisi‘ndeki Ar-Ge merkezinde yeni gelişmelerden bahseden Renault-Nissan patronu Carlos Ghosn şu açıklamada bulundu: “Renault-Nissan ortaklığı sıfır emisyon ve sıfır ölümlü kaza hedeflerine derinden bağlıdır. Bu yüzden otonom sürüş ve bağlanabilirlik teknolojilerini kitle piyasasına taşımaya, üç kıtadaki ana akım otomobillere adapte etmeye hazırlanıyoruz”.
 
Firma kademeli olarak modellerinde otonom teknolojilere yer veriyor ve bu yıl bri “tek şerit kontrolü” sunacak. Sistem otobanlarda tek şerit üzerinde otonom sürüşe imkan tanıyor.
 
2018’de çok şeritli kontrol sistemi de gelecek ve arabanın otomatik olarak şerit değiştirebilmesi, kazalardan kaçınabilmesi mümkün olacak. İki yıl sonra ise kavşak fonksiyonu da çıkacak. Bu fonksiyon da otomobilin ağır trafik bulunan şehir içi alanlarda ve kavşaklarda da otomatik gidebilmesini sağlayacak.

renault-nissanin-2020

renault-nissanin-2020


KAYNAK: http://www.ototeknikveri.com/haber/6369/renault-nissanin-2020-hedefleri
 
Bütün bu teknolojiler sürücü tarafından tercihe bağlı olarak açılıp kapatılabilecek yani sürücü dilediği zaman kontrolü devralabilecek.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.