Çanakkale Araç Kiralama

2018 VW GOLF 8

2018 VW GOLF 8

Volkswagen‘in “dieselgate” skandalının etkileriyle mücadelesinde baş rol oyuncusu olarak seçtiği yeni Volkswagen Golf 8 (Mk8) daha hafif, daha çevreci ve daha pratik olacak.

2018 VW GOLF 8

Geçen yazın dizel emisyon skandalı otomotiv sektörünü sallamış, Volkswagen Grubu’nu zora sokmuştu. Marka itibarını ve müşteri güvenini kaybetti, daha büyük sıkıntılarla da uğraşmaya devam edecek. Skandalın etkileri yeni nesil Golf modelinde de göze çarpıyor. Volkswagen skandalın etkilerine karşı, elektrikli otomobil teknolojileri ve yeni nesil temiz dizel motorlar için 1 milyar Euro yıllık bütçe ayırdı. Çok çeşitli elektrikli Volkswagen projeleri sırada bekliyor. Yeni Phaeton ve Microbus konseptleri firmanın emisyonsuz gelecek planlarının başını çekiyor. Alman devi bir yandan finansal açıdan ve çevre dostu bir imaj oluşturma açısından kazanç getirecek yeni iş alanlarına bakmaya da devam ediyor.
Bu sürecin en tepesinde ise yeni nesil Golf var. Şu anki Mk7 farklı şekil ve boyutlarda satılıyor, güç kaynakları ufak turbo benzinli motorlardan yeni dizellere ve plug-in hibritlere çeşitlilik gösteriyor. 190 kilometre boyunca sadece pil gücüyle gidebilen tamamen elektrikli bir e-Golf bile var.
Mk7 bu yıl hafif bir güncellemeden geçecek, yeni model ise 2018’de gelecek ve bu yılki güncellemeyi temel alacak. Yeni Golf daha pratik, daha güçlü ve hepsinden önemlisi yakıt tüketiminde daha tutumlu olacak. Volkswagen esnek MQB platformunu sekizinci nesil Golf‘te de kullanmaya devam edecek. Yeni model piyasaya çıktığında platform sekiz yaşında olacak. Boyutlandırılabilir platformun en az 2025’e kadar kullanılmaya devam edileceği düşünülüyor.
Yeni Golf şu ankinden 35 – 70 kg arası daha hafif olacak ve yeni Tiguan gibi daha alçak ve daha geniş tutulacak. İç kabinde daha geniş bir alan sunulacak, jest kontrolü ve Passat’ın TFT kontrol paneli ekranı gibi inovatif özelliklere yer verilecek.
Stil anlamında yeni Mk8 modelinin Volkswagen‘in “devrimden çok evrim” örüntüsünü takip etmesi bekleniyor. Her zamanki gibi yeni modelin de bir Golf olduğu ilk bakışta anlaşılacak. Akıllı LED farlar ve şık, oyuntulu bir ön panjur bu karakteri pekiştirecek. Tampon ve kaportada daha derin kıvrımlar bulunması, arka kısmın ise yeniden profillendirilmesi bekleniyor. İç kabinde ise daha lüks bir görünüm, fırçalanmış metal, deri ve yüksek kalite plastik yüzeyler karşımıza çıkacak.
Yeni 2018 VW Golf 8 1.5 dizelle gelecek;
Kaputun altında Volkswagen güç çıkışları 74 hp le 120 hp arasında değişen bir dizi süper verimli üç silindirli 1.5 litre TDI dizel motorlar sunacak. Bu motorların Golf‘ün yanı sıra gelecekteki başka modellerde de yer alması bekleniyor. CO2 emisyon değerleri 85g/km değerinin altında olacak. Motorlar aynı zamanda modüler olacak yani Volkswagen‘in yeni Touareg SUV gibi modellere yönelik 3.0 litre V6 dizeller için daha düşük maliyetle daha büyük ve güçlü motorlar geliştirilebilmesine imkan tanıyacak.
Golf Mk8 piyasaya önce hatchback olarak çıkacak ancak daha sonra station, GTI, GTD ve R versiyonları da gelecek. Bir cabrio versiyon olup olmayacağına dair ise bilgi yok. Böyle bir versiyon olacaksa bile 2020’den önce çıkması beklenmiyor.
Öte yandan, Volkswagen Grup patronları 2018 yılı için bir Audi Q6 SUV planlıyor. Bunun ardından bir Porsche Mission E sedan da gelebilir. Her iki modelin de tamamen elektrikli olması düşünülüyor. Grubun yeni elektrikli MEB mimarisi Audi ve Porsche tarafından da kullanılacak. 2020 yılında çıkması beklenen VW Phaeton limuzin de MEB platformunda olacak.

vw_golf_mk8_

vw_golf_mk8_


KAYNAK : http://www.ototeknikveri.com/haber/6354/yeni-2018-vw-golf-8-mk8-detaylaniyor-ozel-haber
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.