Çanakkale Araç Kiralama

2018 SKODA YETI

2018 SKODA YETI

Yeni nesil Skoda Yeti 2018’de piyasaya çıktığında daha üst sınıf müşterilere hitap eden lüks bir tasarımla gelecek.

2018 SKODA YETI

Skoda‘nın başarılı SUV modeli Yeti, 2018 yılında tamamen yenilenmiş bir haliyle yollara çıkacak. Yeni model Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Volkswagen Tiguan ile pek çok ortak noktaya sahip olacak. Şu anki otomobil Skoda‘nın satış rekorları kırmasında etkili olsa da, görünümü fikir ayrılıklarına yol açtı. Makyaj güncellemesinde otomobile daha klasik bir ön kısım eklenerek bu durum gierilmeye çalışıldı. Şu anda ise Skoda daha şık ve daha lüks bir görünüm üzerinde çalışıyor. Neredeyse dikey bagaj kapağı yerini daha açılı bir tasarıma bırakıyor. Bu tasarımla plakanın bulunduğu girinti de daha derin kalıyor. İnce arka lambalar karoserin yanlarını sarıyor ve bagaj kapağının açıldığı yerde birbirinden ayrılıyor. Lambalarda Skoda‘nın özgün C şekilli arka lamba imzası yer alıyor.
Otomobilin arka kısmı dörtlü far düzeni ile gelecek yıl çıkacak yeni yedi koltuklu SUV’ye oldukça benziyor. İçinde zekice düşünülmüş ayrıntıların yer aldığı ince LED farlar ve daha ufak sürüş ışıkları normalde tamponun oldukça aşağısında yer alırken bu kez ana ışıklandırma ünitesinin hemen altında konumlandırılmış. Keskin hatlarla biçimlendirilmiş yan panellerde agresif tekerlek bombeleri ve büyük SUV’lerdekinden daha derin, daha koyu renkli yan pervazlar yer alıyor.
Yeni otomobil şu anki Yeti‘den çok daha büyük, kuzeni VW Tiguan‘dan ise biraz daha ufak. Volkswagen Grubu’nu MQB platformunun kullanılması sayesinde modelin bir plug-in hibrit versiyonu da çıkartılacak. İki ve dört çekişli versiyonlar sunulmaya devam edilecek, bunların yanı sıra Scout, Sportline ve muhtemelen Monte Carlo donanım seviyeleri de çıkartılacak.
Şu anki Yeti dokuzuncu yılına kadar devam edecek, yeni model 2018 yılında, yani yedi koltuklu büyük SUV model pazara sunulduktan sonra çıkacak.

yeni-2018-skoda-yeti

yeni-2018-skoda-yeti


KAYNAK : http://www.ototeknikveri.com/haber/5628/yeni-2018-skoda-yeti-daha-luks-bir-tasarimla-geliyor
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.