Çanakkale Araç Kiralama

2018 Mercedes X Serisi

2018 Mercedes X Serisi

2018 Mercedes X Serisi, Yeni 2018 Mercedes X Serisi İç Mekan Özellikleri Mercedes X pickup sınıfında maksimum konfor, teknoloji ve hareket serbestliği vaad ediyor.

2018 Mercedes X Serisi

X-Serisi, iç mekanda orta boy pikap segmentindeki konfor ve değer anlayışını yeni bir seviyeye taşımaktadır. Büyük süslemelere, yuvarlak havalandırma çıkışlarına ve bağımsız bir merkezi ekrana sahip olan Mercedes‘e özgü kokpit, net tasarımı, yüksek kalitesi ve modern lüks anlayışı ile zaten ayırt edilmektedir. PURE, PROGRESSIVE ve POWER donanım çizgileri malzeme seçiminde, grenli plastikten damarlı ahşap görünümüne, dayanıklı kumaştan kontrast dikişli süslemelere kadar uzanan geniş bir çeşitliliği mümkün kılmaktadır. Toplam üç kokpit süsleme tipi, kontrast süsleme dikişli iki deri versiyonu da dahil olmak üzere altı koltuk döşemesi ve ayrıca iki tavan kaplaması rengi, X-Serisine bu araç sınıfında en geniş malzeme ve renk çeşitliliğini kazandırmaktadır. Ayrıca Mercedes-Benz pikap, beş kişiye kadar konfor sunan geniş alanı ile öne çıkmaktadır.
X-Serisinin iç mekanı, aynı zamanda hem güç hem de seçkinlik hissi yayan net ve geniş bir şekilde vurgulanmış temel forma sahiptir. Dinamik olarak şekillendirilmiş gösterge tablosu, bu araç sınıfında bir yenilik olarak tüm genişliği kapsayan içbükey bir süslemeye sahiptir. Alan açısından bir açıklık hissi yaratır ve sade bir modernlik algısı yayar. X-Serisinin POWER donanım çizgisi için üç süsleme versiyonu seçilebilir: Siyah mat pikselli görünüm, boylamasına taşlanmış alüminyum görünümü ve mat kahverengi damarlı ahşap görünümü. Açık gözenekli ahşap veya sportif alüminyum görünümü, aracın dayanıklılığıyla heyecan verici bir kontrast oluşturur. Kokpitin üst kısmı, bu yüksek kaliteli görünümle uyum içerisinde olacak şekilde ya siyah ya da ceviz kahvesi olmak üzere detaylı bir şekilde çalışılmış süsleme dikişli ARTICO suni deriden temin edilebilmektedir.
Karakteristik yuvarlak havalandırma çıkışları sportif vurguya sahiptir. Donanım çizgisine bağlı olarak parlak siyah veya gümüş gölgeli üretilirler ve yüksek kaliteli bir “Cool Touch” efekti yaratırlar. Bu efekt, V-Serisinden bilinen bağımsız merkezi ekranla güçlendirilmiştir. Köşeden köşeye 8,4 inçlik görüntüyle orta boy pikap segmentinde en büyük ekrana sahiptir. PROGRESSIVE ve POWER donanım çizgisinde orta konsol aynı zamanda dominant bir gümüş gölgeli süsleme ile çevrelenmiştir. Aynı şekilde kapılardaki büyük boyutlu kollar da gümüş gölgeyle üretilmiştir.
Çok fonksiyonlu direksiyon simidi ve dokunmatik panele sahip merkezi kumanda ünitesi
Kumanda ve gösterge konsepti, her zamanki yüksek konfor ve en iyi ergonomi ile öne çıkmaktadır. Netlik ve yüksek teknoloji algısı yaymaktadır. Kombine gösterge C-Serisi ve V-Serisine ait büyük analog yuvarlak göstergelerden oluşmaktadır. X-Serisi PROGRESSIVE ve POWER‘da tüp şeklinde tasarlanmıştır. Yuvarlak göstergeler arasında 5,4 inç büyüklüğünde renkli bir multimedya ekranı yer almaktadır. Burada, katedilen yol, asistan sistemleri, navigasyon ve telefonlaşma gibi Mercedes‘e özgü tüm göstergeler çağrılabilir ve kullanılabilir. Macera dünyası ve etkileşim, başarısı kanıtlanmış binek araç serileriyle örtüşmektedir. Standart 3 kollu çok fonksiyonlu direksiyon simidindeki basmalı tuşlarla, eller direksiyondan çekilmeden renkli ekrandaki ayarlar yapılabilir. Toplam on iki tuşlu direksiyon simidinin yüksekliği ayarlanabilir ve bu sayede ergonomik vücut duruşu iyileştirilir ve rahat pozisyonda oturmak mümkün hale gelir. X-Serisinin PROGRESSIVE ve POWER donanım çizgisinde direksiyon simidi, vites topuzu ve el freni kolu da deri kaplıdır.
Audio 20 CD ve COMAND Online multimedya sistemleri ile birlikte
X-Serisi, merkezi bir kumanda ünitesinin yanı sıra, aynı şekilde bu segmentte benzersiz bir uygulama olarak tüm binek araç yapı serilerinden bilinen çok fonksiyonlu dokunmatik panele sahiptir. Ergonomik bir şekilde orta konsola yerleştirilmiş olup jestler üzerinde ya da harf ve rakam girişi yoluyla bir akıllı telefon gibi kumanda edilebilir.
Elektrikli olarak ayarlanabilen ve bel desteği olan konfor koltuklar
Koltuk geliştirme çalışmalarının merkezinde konfor yer almaktadır. Yüksek kaliteli malzemeler ve ideal yan desteklere, yüksek oturma pozisyonuna ve ergonomik olarak optimize edilmiş süngerlere sahip koltuk yapısı sürücü ve yolcu için uzun mesafelerde bile çok konforlu bir oturuş sağlar. Konfor koltukların ileri geri ayarlanabilinmesinin yanı sıra koltukların yüksekliği ve sırtlığı da ayarlanabilir ve elbette koltuklar ergonomik ve işlevsel olarak tasarlanmıştır. X-Serisi POWER donanım çizgisinde, elektrikli olarak ayarlanabilen koltuklar ve elektrikli iki yönlü bel desteği standarttır. Arka bölümdeki üçlü koltuk sırası konforlu bir koltuk yüksekliğine ve oturanları ideal bir şekilde tutabilmesi için dış koltuklarda güçlü yan kısımlara sahiptir. Bu koltuklar standart olarak i-Size/ISOFIX çocuk koltuğu için sabitleme elemanlarıyla donatılmıştır. Her üç koltukta da bulunan Top-Tether sabitleme noktası çocuk koltuğunun koltuğa kilitlenmesine olanak tanır ve bu sayede güvenlik daha da arttırılır.
Çok çeşitli malzeme ve renk seçeneği
Tüm koltuk kılıfları yıpranmaya karşı son derece dayanıklıdır. Üç donanım çizgisinin her biri en az iki kılıf seçeneği sunmaktadır. X-Serisi PURE donanım çizgisi standart olarak Tunja siyahı kumaşla gelir. Opsiyonel olarak siyah suni deri temin edilebilir. PROGRESSIVE versiyonunda, konfor koltuklar için Posadas siyah kumaş kullanılmıştır. İstenmesi halinde, Mercedes-Benz binek araçlarından bilinen siyah ARTICO suni deri/DINAMICA mikrofiber sunulmaktadır.
X-Serisi POWER versiyonundaki koltuklar, standart olarak alpaka grisi kontrast süsleme dikişlerine sahip siyah ARTICO suni deri/DINAMICA mikrofiber ile sunulmaktadır. Opsiyon olarak alpaka grisi süsleme dikişlerine sahip siyah deri veya siyah süsleme dikişlerine sahip ceviz kahvesi deri mevcuttur. Kontrast renkli süsleme dikişleri, koltukları estetik açıdan daha yüksek kaliteli kılmaktadır. Gösterge tablosunun üst kısmında, kol dayanağında ve kapıların üst kenarlarındaki ARTICO suni deri kılıflarda da ilgili döşeme renkleriyle mükemmel şekilde uyumlulaştırılmış özel süsleme dikişleri bulunmaktadır. Bu, iç mekanın değerini daha da vurgular.
Bu araç sınıfında tavan kaplaması için ilk defa iki versiyon seçilebilir: Macchiato beji kumaş ve siyah kumaş. X-Serisi POWER versiyonunda A direği de aynı renkte kumaş ile kaplanmıştır.
Büyük hareket serbestliği ve konforlu eşya koyma yeri
1.920 milimetrelik büyük boyutlu araç genişliği ve diğer birçok orta boy pikap ile karşılaştırıldığında 3.150 milimetrelik uzun aks mesafesi, geniş bir alan hissi yayar. Sürücü ve yolcular, beş koltuğun her birinde en iyi hareket özgürlüğünün ve buna bağlı olarak mükemmel bir konforun keyfini sürerler.
İç mekan boyutları
Ön/arka azami baş yüksekliği
112 mm/60 mm
Ön/arka omuz alanı
1.500 mm /1.471 mm
Arka diz mesafesi
581 mm
Ön arka etkili bacak alanı
1.066 mm/830 mm
İçeceklerin güvenli bir şekilde tutulması açısından X-Serisi, dört kapının her birinde 1,5 litrelik bir şişe için bir tutucuya ve orta konsolda bir bardaklığa sahiptir. Aynı zamanda 12 volt priz ve USB/SD bağlantı noktası içeren katlanabilir kol dayanağında ve orta konsolda anahtarlar, mendiller veya bozuk paralar gibi küçük eşyalar için muhafaza olanakları bulunmaktadır. X-Serisi toplam olarak iç mekanda üç adet yükleme yatağında ise bir adet 12 volt prize sahiptir. Güneş gözlükleri için tavan kumanda ünitesinde entegre bir bölme vardır. Opsiyonel olarak, ön yolcu ayak bölgesi için bir eşya koyma filesi temin edilebilir. Ayrıca özel donanım olarak arka kısımdaki yolcular için ön koltuğun arka tarafında bir eşya koyma cebi ve arka koltuk sırasının altında eşya koyma gözleri bulunmaktadır. Ticari kullanım için orta konsolda istek üzerine sabit duran ve rahat erişilebilen bir 1-DIN yuvası temin edilmektedir. Örneğin bir takograf monte edilebilir. Bunun için kol dayanakları ve 12 volt priz çıkartılır.
KAYNAK: http://www.ototeknikveri.com/

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.