Çanakkale Araç Kiralama

2017 VW CRAFTER

2017 VW CRAFTER

Yeni Volkswagen Crafter standartları yeniden belirleme iddiası ile geliyor. 2017 VW Crafter kullanıcı ihtiyaçları göz önüne alınarak geliştirildi.

2017 VW CRAFTER

Yeni Crafter 2017 modelini tasarlarken ve mühendisliğini yaparken, Volkswagen’in temel hedef müşteri odaklı bir taşıma çözümü üretmek, bunu da yüksek verimlilik ve düşük maliyetle sunmak olmuş. Farklı kullanıcı gruplarının talepleri ve ihtiyaçları göz önüne alınmış, model çeşitli alanlarda sınıfına liderlik eden performans gösterecek kapasitede geliştirilmiş.

2017 VW Crafter

Müşteri odaklı tasarım
Farklı müşteri gruplarının ihtiyaçlarını anlayabilmek için, Volkswagen mühendisleri geliştirme sürecinde kuryeler, inşaat işçileri, uzun mesafe sürücüleri gibi müşterilerle işbirliği yaptılar. Bu sürücülerin ve filoların kendilerine özgü ihtiyaçlarını belirlenerek bu ihtiyaçları karşılayacak bir taşıt üretmek amaçlandı. Örneğin, “şehir içi trafikte hangi sistemler yardımcı olabilir?”, “yorgunluktan kaynaklanan kazalar nasıl azaltılabilir?”, “çamurlu bir inşaat alanında manevralar nasıl kolaylaştırılabilir?” gibi sorulara cevaplar arandı. Sonuç olarak ortaya farklı bireysel ihtiyaçlara inovatif, pratik ve elektronik çözümler sunan Crafter çıktı.
Motor: Ekonomide ve çevre korumada en üst düzey
Crafter’ın yeni EU 6 motorları ve yeni dış cephe tasarımı modele en düşük tüketim ve emisyon değerlerini kazandırıyor. Motorlar hem kısa hem de uzun mesafe sürüşü için tasarlanmış. Yeni Crafter 2017 aynı zamanda sağlamlığı ve düşük bakım ve tamir maliyetleri ile de dikkat çekiyor. Bunlar taşıtın kullanım ömrü boyunca toplam sahip olma maliyetine olumlu etki ediyor.

VW Crafter 2017

Pratik: Olağanüstü fonksiyonellik ve günlük kullanım kolaylığı
Yeni Crafter’ın optimal boyutları maksimum pratikliği ve günlük kullanım kolaylığını garantiliyor. Örneğin, geniş kargo kapasitesi minimal dış boyutlar ile birleşiyor, yükü ne olursa olsun kıvrak, kolay şekilde manevra yapan bir araç ortaya çıkıyor.
Esnek: Zengin motor ve güç aktarım mekanizması seçenekleri
Yeni Crafter 2017 şimdi zengin seçenekler sunuyor. Model için özel geliştirilen yeni “EA 288Nutz” 2.0-litre TDI motor dört farklı güç çıkışı seçeneğiyle geliyor: 102 PS, 122 PS ve 140 PS. Ayrıca 177 PS güç çıkışıyla bi-turbo TDI da sunulacak.
Motor seçenekleri sürüş sistemine göre değişiyor. Müşteriler ön, arka ya da dört çekişli (4MOTION) sürüş sistemlerinden birisini manuel ya da otomatik viteslerle birlikte seçebiliyor. Bu segmentte bu kadar geniş seçenekler daha önce hiç sunulmamıştı.
Seçilen modele göre ayrıca aracın genel uzunluğu (üç farklı uzunluk) değişebiliyor ve kapalı kaporta versiyonlarda üç farklı çatı yüksekliği alternatifi bulunuyor. Müşteriler yeni Crafter taşıtlarını kendi ihtiyaçlarına göre kişiselleştirebiliyor, motor, vites, sürüş sistemi, uzunluk ve yükseklik bakımından ihtiyaçlarını tam karşılayacak konfigürasyonu bulabiliyorlar.
Yeni standartlar: zengin sürüş yardımı sistemleri koleksiyonu
Yeni Crafter 2017 sürüş yardımı sistemleri ile büyük kamyonet segmentinde standartları yeniden belirliyor. Aktif ve pasif güvenlik konseptleriyle yük ne kadar olursa olsun sürücü ve yolcular en iyi şekilde korunuyor.
Crafter’da bu segment için ilk kez elektro-mekanik direksiyon sistemi kullanıldı. Modelde treyler stabilizasyon fonksiyonlu ESP, ACC uyumlanabilir seyir kontrolü, çarpma sonrası fren sistemi, yan rüzgar engelleme sistemi ve treyler manevra yardımı gibi aktif sürüş yardım sistemleri bulunuyor.
Pasif güvenlik donanımı arasında ise sürücü ve yolcular için ön, yan ve baş hava yastıkları, ayrıca arka kamera, park mesafesi monitörü, arka trafik uyarısı sistemi gibi uyarı sistemleri bulunuyor. LED farlar, viraj lambaları ve aydınlatma asistanı gece görüşünü iyileştiriyor. Bunların yanı sıra Crafter müşterilerin özel ihtiyaçlarına yönelik çevrimiçi hizmetlere de sahip.
Polonya’da yeni fabrika
Polonya’nın Wrzesnia kentindeki yeni fabrika özellikle yeni Crafter modeli için inşa edildi. Fabrika markanın Polonya’daki ikinci üretim noktası. Diğer fabrika Poznan’da bulunuyor ve 20 yıldır faaliyette.
Crafter fabrikası 300 futbol sahası büyüklüğünde alanı kapsıyor. Fabrikada tam kapasite üretim dönemlerinde 3 bin kişi çalışacak. Çok sayıda tedarikçi firma da bölgede kendi fabrikalarını açacak ve istihdam yaratılacak.
KAYNAK: http://www.ototeknikveri.com/haber/7578/2017-vw-crafter-tanitildi

2017 VW Crafter

2017 VW Crafter

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.