Çanakkale Araç Kiralama

2017 OPEL MERİVA

2017 OPEL MERİVA

Opel Meriva kış testi esnasında kameralara yakalandı. SUV benzeri tasarımıyla dikkat çeken yeni kasa Opel Meriva 2017 başında tanıtılacak.

2017 OPEL MERİVA

Bu yıl Opel‘in fuarlardaki yıldızı yeni GT Coupe olacak ancak daha pratik ürünler de unutulmadı. Resmi olarak gelecek yılın başlarında karşımıza çıkacak MPV segmentindeki Meriva kamuflajlı şekilde görüntülendi. Opel yetkilileri daha önce yaptıkları açıklamada Meriva ve Zafira MPV modellerinin yeni versiyonlarında SUV benzeri bir tasarım yaklaşımı kullanılacağını belirtmişlerdi. Zafira’da bu daha da belirgin olacak. Meriva‘nın casus fotoğraflarında ise sürüş yüksekliğinin arttırılmış olması ve güçlü görünüşü dikkat çekiyor. Zafira ve Meriva Opel tarafından “Crossover Utility Vehicles” (çok amaçlı crossover) ya da kısaca “CUV” olarak adlandırılıyor. Bu modellerle birlikte firmanın şu an Mokka ve Antara’dan oluşan SUV serisi toplam dört ürüne sahip olmuş olacak ve her model günümüzün SUV trendine farklı bir yaklaşım sunacak.
Bazı kaynaklara göre geçen yıl yapılan PSA Peugeot Citroen ile Vauxhall/Opel arasındaki bir anlaşma gereği Meriva ve Zafira MPV modelleri iki yeni SUV model ile değiştirilebilecek. Bu ortaklık kapsamında iki firma maliyetleri yarı yarıya paylaşarak 2017’de yeni SUV’ler çıkartacak.
Mat siyah kamuflajın ardında, Opel‘in tipik ön panjuru ve ince farlar ile markanın imzası niteliğinde ve yeni Astra’da da karşımıza çıkan kalın şekilli gündüz farlaır görülebiliyor. Yanlarda prototipin gövde panellerini kaplamalar örtüyor. C sütunu Astra ve Meriva gibi köşeli, ayrıca sütundaki ince siyah şerit sayesinde sahte açılabilir tavan görünümü elde edilebilir.
Arka kısımda yüksekte konumlandırılmış arka lambalar ve karelere bölünmüş bagaj kapağı iç kabinin arkasında oldukça geniş bir alan bulunduğunu işaret ediyor. Meriva ve Zafira’nın yerini alacak modeller Opel serisindeki tek yeni SUV’ler olmayacak. General Motors CEO’su Mary Barra geçen Kasım ayında yaptığı açıklamada 2020 yılına yönelik olarak Almanya Russelsheim fabrikasında yeni bir büyük SUV üreteceklerini de duyurmuştu. Bu model muhtemelen Antara’nın yerini alacak. Üç yeni SUV Opel/Vauxhall’un 17 yeni motor da içeren 27 güçlü model ile gerçekleştireceği atağın bir parçası olacak.

yeni-2017-opel-meriva

yeni-2017-opel-meriva


KAYNAK : http://www.ototeknikveri.com/haber/6514/yeni-2017-opel-merivadan-goruntuler
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.