Çanakkale Araç Kiralama

2017 MİNİ COUNTRYMAN

2017 MİNİ COUNTRYMAN

OmniAuto yeni kasa 2017 Mini Countryman modelinin tasarımı hakkında fikir veren bir dijital çizim hazırladı.

2017 MİNİ COUNTRYMAN

Mini‘nin ikinci nesil Countryman modelinden daha önce casus fotoğraflar ortaya çıkmıştı. Şimdi ise bu casus fotoğraflar sayesinde gerçeğe çok yakın bir dijital çizimle karşı karşıyayız. Yeni modelin boyutunun büyüyeceği ve firmanın en büyük modeli olacağı görülüyor. Bu açıdan modelin tasarımı evrimsel nitelikte. Boyutunun büyümesine rağmen otomobil öncekinden daha hafif olacak. Modelde diğer yeni Mini modelleri ve kompakt BMW’lerde de kullanılan UKL platformu yer alacak. Üç ve dört silindirli motorların görev alacağı yeni Countryman standart olarak önden çekişli sürüş sistemi ile gelecek, daha güçlü motor seçeneklerinde ise opsiyonel olarak ALL4 4×4 sürüş sistemi sunulacak.
2017 Mini Countryman standart versiyonu Ekim ayında Paris Motor Show’da tanıtılacak. Countryman‘in çıkışını John Cooper Works (JCW) modeli takip edecek. JCW daha agresif bir kaporta, daha büyük tekerlekler, yükseltilmiş frenler ve daha sağlam bir süspansiyon ile gelecek. Modelde 2.0 litre turboşarjlı 230 hp (320 Nm tork) motor bulunacak.
Serinin daha aşağılarında tutumlu bir plug-in hibrit versiyon da bulunabilir. Bu hibrit sistemde turboşarjlı üç silindirli 1.5 litre benzinli motorla elektrikli motorun birarada bulunması bekleniyor. Daha fazla off-road yeteneğine sahip, standart olarak 4×4 sürüş sistemine sahip olacak, plastik gövde kaplamalı ve yerden yüksek bir başka versiyon da söylentiler arasında.
Diğer versiyonlar zaman içinde netleşecek ancak standart Mini Countryman modeli yıl sonundan önce piyasada olacak.

2017-mini-countryman

2017-mini-countryman


KAYNAK : http://www.ototeknikveri.com/haber/6597/2017-mini-countryman-icin-dijital-cizim
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.