Çanakkale Araç Kiralama

2016 Renault Talisman

2016 Renault Talisman

Şık tasarımı ile dikkat çeken yeni Renault Talisman 2016, küçük hacimli motor seçenekleri ve Laguna‘ya göre büyüyen boyutları ile öne çıkıyor.

2016 Renault Talisman

Renault‘un yeniden doğuş olarak nitelendirdiği yeni Talisman modeli, sportif sedan karoseri ile dikkat çekiyor. 4.85 metre uzunluk, 1.87 metre genişlik, 1.47 metre yükseklik değerlerine sahip olan Talisman‘ın aks mesafesi ise 2.81 metre. Kalitesi ve teknolojik özellikleri ile öne çıkan bir kabine sahip olan Talisman, büyük boyutları sayesinde geniş bir iç mekanı kullanıcılarına sunabilcek. 608 litre ile oldukça büyük bir bagaj hacmini sunacak olan Talisman bu değeri ile 625 litre hacme sahip yeni Skoda Superb’in gerisinde kalsa da sınıf ortalamalarının üzerinde yer almayı başarıyor. 4CONTROL adlı dört tekerleğe de hükmedebilen direksiyon sistemi gibi özelliklere de sahip olacak Talisman‘da full led farlar da mevcut olacak. 7 inç ile 8.7 inç arasında değişen ekrana sahip R-Link 2 multimedya sistemi ile donantılacak Talisman‘ın kalbinde, 150 hp güç üreten TCe 150 ve 200 hp güç üreten TCe 200 benzinli motor seçenkleri sunulacak. Talisman‘ın dizel cephesinde, 110 hp’lik 1.5 dCi, 130 hp’lik 1.6 dCi ve 160 hp’lik 1.6 dCi motorlar yer alacak. TCe 150 ve TCe 200 seçenekleri 7 kademeli, dizel motorların tamamı ise 6 kademeli EDC otomatik şanzıman ile alınabilecek.

2016 Renault Talisman

2016 Renault Talisman,tasarımı ve teknolojisiyle Renault’nun geleceğini belirleyecek bir model olarak lanse ediliyor.
2016 Renault Talisman kaputunun altında yine Renault‘nun kendine özgü olan motor isimleri ile gelecek.
Benzinli yakıt türünde 150 beygir üreten TCe 150 ve 200 beygir üreten TCe 200 üniteleri bulunacak ve 7 kademeli otomatik vites yer alacak.
Dizel cephesinde ise 110 beygir gücündeki 1.5 dCi motor,130 beygirlik 1.6 dCi ve 160 beygirlik 1.6 dCi motor seçenekleri yer alacak.Bu motorlar ise 6 kademeli EDC otomatik şanzıman ile satışa çıkarılacak.
Fransız üretici Renault‘un, Volkswagen Passat, Skoda Superb, Ford Mondeo, Opel Insignia, Peugeot 508 ve Citroen C5 gibi Avrupalı modellerin başını çektiği d segmentinde, iddiasını kaybeden, Laguna ve Latitude modellerinin yerini alan yeni Talisman, yepyeni tasarımı ile dikkat çekiyor. Led teknolojisine sahip büyük ön farları ve farlardan aşağıya doğru uzann C şeklindeki led gündüz ışıkları ile dikkat çekici bir ifadeye sahip olan Talisman‘ın bu bölümündeki ızgara ve marka logosu da aracın üreticinin diğer modellerinden ayrılmasını sağlıyor. Yan bölümünde sade çizgilerin hakim olduğu Talisman‘ın krom pencere çerçeveleri ve şık tasarıma sahip 16 ile 19 inç arasında değişen jantları öne çıkarken, belirgin omuz çizgisi ve eğimli c sütunu aracın coupe modellere yakın bir göünüme kavuşmasını sağlamış. Arka bölümünde üç boyutlu far tasarımı led teknolojisinin yanında ortaya doğru tek çizgi halini alması ile dikkat çekiyor. Şık ve elegan çizgilerinin yanında konfor ve sürüş keyfinin yükselmesini sağlayacak özellikleri ile öne çıkan Talisman geniş iç mekanı ile de puan topluyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.