2016-land-rover-discovery

2016 LAND ROVER DİSCOVERY

Yeni beşinci nesil Land Rover Discovery 2016 modelinin dünya prömiyeri gelecek yıl yapılacak.

2016 LAND ROVER DİSCOVERY

Land Rover, Discovery Sport modelinin ardından yedi koltuklu oturma düzenine sahip Discovery modelini de yollara çıkarmaya hazırlanıyor. Bu iki modelin yanında daha sonra tanıtılacak yeni bir küçük SUV ile Discovery ailesinin seçenek sayısı üç modele çıkacak. Land Rover tasarım direktörü Gerry McGovern küçük otomobillerde lükse yer vermekle ilgili sınırları zorlamakta kararlı olduklarını belirtiyor. Yeni yedi koltuklu Discovery’e dönersek, bu model şu anki Range Rover ve Range Rover Sport‘un da temelimde bulunan aynı alüminyum platform üzerine inşa edilecek. Bu da T5 merdiven tipi şasi kullanılan Discovery 4 ile karşılaştırıldığında ciddi ağırlık azaltımı sağlayacak. Güncellenmiş 3.0 litre SDV6 dizel motor İngiltere ve Avrupa’da temel motor olacak. 2.0 litrelik dört silindirli Ingenium motor kullanan yarı hibrit bir versiyonun da ileriki tarihlerde çıkması bekleniyor.

Land Rover 2016

Land Rover 2016


Tasarım bakımından Discovery 5 Nisan ayında New York Auto Show‘da tanıtılan Discovery Vision konseptinden yoğun şekilde esinlenecek. Land Rover‘ın ana hedefi modern görünümlü ve sportif bir SUV yaratmak, bunu yaparken şu anki modelin esnekliğini de kaybetmemek. Modelde lüks ile pratiklik arasında denge kurmaya özen gösteriliyor.
Yeni SUV sınıfında bir ilk olan pek çok yeni teknolojiden de faydalanacak. Bunlar arasında yol koşullarına göre süspansiyonu ve şanzımanı ayarlayan lazer tarayıcı sistem ve dar park yerleri için uzaktan kumandalı park sistemi de bulunuyor.
Range Rover 2016

Range Rover 2016


Resmi tanıtımından kısa süre sonra 2016 Discovery modeli Range Rover ve Range Rover Sport ile birlikte Jaguar Land Rover firmasının Solihull fabrikasında üretilmeye başlanacak.
KAYNAK: http://www.ototeknikveri.com/haber/6294/2016-land-rover-discovery-gelecek-yil-cikiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir