Çanakkale Araç Kiralama

2016 HONDA CR-V

2016 HONDA CR-V

Amerika’nın en çok satan SUV modeli Honda CR-V pek çok farklı kurumun güvenlik değerlendirmesinden en yüksek notları aldı.

2016 HONDA CR-V

Şık ve pratik 2016 CR-V, NCAP genel güvenlik değerlendirmesinden 5 yıldız aldı. Model daha önce de IIHS değerlendirmesinde en yüksek notu almıştı. Bu da CR-V‘yi SUV piyasasında kaza güvenliğinde lider yapıyor ve öne çıkan seçenekler arasında yer almasını sağlıyor. Honda başkan yardımcısı Jeff Conrad CR-V’nin yüksek notlarını şöyle değerlendirdi: “Tüketiciler CR-V‘yi Amerika’nın en çok satan SUV‘si yaptı. Bu yüksek güvenlik notları ise modeli daha da çekici hale getirecek ve sınıfında lider yapacak. Honda ileri seviye güvenlik, eğlenceli sürüş performansı, gelişmiş bağlanabilirlik ve gelişmiş yakıt ekonomisi sunan otomobiller üretmeye kendini adadı. CR-V tam da böyle otomobil”. NHTSA‘dan genel güvenlikte 5 yıldız alan 2016 CR-V ajansın üç teknoloji kriterini de karşılıyor: RVS arka kamera sistemi (yedek kamera), FCW kaza uyarı sistemi ve LDW şeritten ayrılma uyarısı.
2016 Honda CR-V, Honda’nın “Advanced Compatibility Engineering™” (ACE™) gövde yapısının son versiyonunu kullanıyor. Bu da CR-V’de önden çarpışmalarda kazanın etkisini çok verimli şekilde hafifletiyor.
CR-V “Honda Sensing™” güvenlik ve sürüş yardımı sistemleri paketini sunan ilk otomobildi. Bu sistemler kazaları önleyebiliyor ya da etkilerini azaltabiliyor. Honda Sensing™ şimdi dört popüler ve çok satan Honda modelinde mevcut; Civic, Accord, CR-V ve Pilot. Honda Sensing™ teknoloji paketi kaza uyarısı (FCW), kaza sonrası otomatik fren (CMBS™), şerit koruma asistanı sistemi (LKAS) ve şeritten ayrılma uyarısı (LDW) özelliklerini de içeriyor.

Honda Crv 2016 Güvenlik Testleri

Honda Crv 2016 Güvenlik Testleri


Önemli güvenlik ve sürüş yardımı özellikleri:
Honda‘nın ACE™ gövde yapısının uygulanmasının yanı sıra, 2016 CR-V bir dizi aktif ve pasif güvenlik özellikleri ve sürüş yardımı teknolojilerine de sahip. Bunlardan bazıları şöyle:
SmartVent® Ön Yan Hava Yastıkları
Yan Perde Hava Yastıkları ve Devrilme Sensörü
Alt çapalar ve çocuk koruması (LATCH)
Araç Stabilite Asistanı™ (VSA®) ve Çekiş Kontrolü
Harekete Uyumlu Elektrikli Direksiyon (EPS)
ABS fren sistemi
Honda LaneWatch® (EX, EX-L Navi)
Yokuş Başlangıç Asistanı (HSA)
Genişletilmiş Görüş Açısı Sürücü Aynası
Çok Açılı Arka Kamerası
Honda’nın güvenlik liderliği
Amerikan Honda güvenlik teknolojilerinin geliştirilmesinde uzun bir tarihe ve liderliğe sahip. Firma ABD Ohio ve Japonya’da iki gelişmiş test tesisine sahip ve kaza önleme, hava yastığı teknolojileri, dayanıklılık ve yaya güvenliği konularında öncü çalışmalara imza atıyor. Honda üçüncü taraf test değerlendirmelerinde de sektörde öncü. Firma aynı zamanda LaneWatch, kaza önleme ve şeritten ayrılma uyarısı gibi güvenlik ve sürüş yardımı teknolojilerine ürünlerinde geniş yer veriyor. Tüm Honda ve Acura araçlarda 2015 model yılında arka kamera standart donanım olarak yer aldı.
KAYNAK: http://www.ototeknikveri.com/haber/6246/2016-honda-cr-vye-guvenlikten-yuksek-notlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.